حیدر عبادی: باید با متجاوزان به منطقه سبز برخورد شود

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
حیدر عبادی: باید با متجاوزان به منطقه سبز برخورد شود

نیروهای امنیتی عراق کنترل منطقه سبز بغداد را در اختیار گرفتند. روز جمعه هزاران نفر از هواداران مقتدی صدر، از رهبران شیعه عراق با هجوم به این منطقه وارد ساختمان های دولتی از جمله دفتر نخست وزیر شدند. پلیس برای پراکنده کردن معترضان اقدام به پرتاب گاز اشک آور و تیراندازی هوایی کرد. در این خشونت ها دهها نفر زخمی و تعدادی نیز دستگیر شدند.

هجوم به ساختمان های دولتی و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و نباید در مواجهه با عاملان سهل انگار بود. با متجاوزان باید طبق قانون برخورد شود

یکی از معترضان می گوید: «ما تابع فرمان مقتدی صدریم، این یک تظاهرات مسالمت آمیز است. اکنون مشخص شد چه کسی پشت سر بمبگذاری در شهرک صدر، کاظمیه وعدل است. امروز دولت عراق نشان داد که رهبر تروریست هاست.»

مقتدی صدر، با انتشار بیانیه ای از آنچه حمله پلیس به «تظاهرات مسالمت آمیز» مردم خواند به شدت انتقاد کرد.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق نیز گفت: «اتفاق امروز،هجوم به ساختمان های دولتی و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و نباید در مواجهه با عاملان سهل انگار بود. با متجاوزان باید طبق قانون برخورد شود.»

این برای دومین بار در یک ماه گذشته است که هواداران مقتدی صدر وارد منطقه به شدت حفاظت شده بغداد می شوند. پیش تر نیز معترضان با هجوم به این منطقه وارد پارلمان عراق شده بودند.