حیدر عبادی: باید با متجاوزان به منطقه سبز برخورد شود

حیدر عبادی: باید با متجاوزان به منطقه سبز برخورد شود
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی هجوم هوادارن مقتدی صدر به منطقه سبز، نخست وزیر عراق خواستار برخورد قانونی با «متجاوزان» شد. مقتدی صدر نیز از آنچه حمله پلیس به «تظاهرات مسالمت آمیز» مردم خواند به شدت انتقاد کرد.

نیروهای امنیتی عراق کنترل منطقه سبز بغداد را در اختیار گرفتند. روز جمعه هزاران نفر از هواداران مقتدی صدر، از رهبران شیعه عراق با هجوم به این منطقه وارد ساختمان های دولتی از جمله دفتر نخست وزیر شدند. پلیس برای پراکنده کردن معترضان اقدام به پرتاب گاز اشک آور و تیراندازی هوایی کرد. در این خشونت ها دهها نفر زخمی و تعدادی نیز دستگیر شدند.

هجوم به ساختمان های دولتی و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و نباید در مواجهه با عاملان سهل انگار بود. با متجاوزان باید طبق قانون برخورد شود

یکی از معترضان می گوید: «ما تابع فرمان مقتدی صدریم، این یک تظاهرات مسالمت آمیز است. اکنون مشخص شد چه کسی پشت سر بمبگذاری در شهرک صدر، کاظمیه وعدل است. امروز دولت عراق نشان داد که رهبر تروریست هاست.»

مقتدی صدر، با انتشار بیانیه ای از آنچه حمله پلیس به «تظاهرات مسالمت آمیز» مردم خواند به شدت انتقاد کرد.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق نیز گفت: «اتفاق امروز،هجوم به ساختمان های دولتی و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و نباید در مواجهه با عاملان سهل انگار بود. با متجاوزان باید طبق قانون برخورد شود.»

این برای دومین بار در یک ماه گذشته است که هواداران مقتدی صدر وارد منطقه به شدت حفاظت شده بغداد می شوند. پیش تر نیز معترضان با هجوم به این منطقه وارد پارلمان عراق شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد