ترامپ: کیم جونگ اون را متقاعد می کنم که برنامۀ هسته ای خود را متوقف کند

ترامپ: کیم جونگ اون را متقاعد می کنم که برنامۀ هسته ای خود را متوقف کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید حاضر است با کیم جونگ اون، رهبر کرۀ شمالی برای متقاعد کردن وی به رها کردن

آگهی

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید حاضر است با کیم جونگ اون، رهبر کرۀ شمالی برای متقاعد کردن وی به رها کردن برنامۀ هسته ای این کشور به گفت و گو بنشیند. دونالد ترامپ بدون اینکه به جزئیات این طرح خود اشاره کند تاکید کرده است در صورتی که رئیس جمهور شود می تواند با گفت و گو با رهبر کرۀ شمالی برنامۀ هسته ای این کشور را متوقف کند.

میلیاردر آمریکایی در این باره می گوید: «من می خواهم با او صحبت کنم و برای صحبت کردن با او هیچ مشکلی ندارم، در آن واحد فشار زیادی را به چین وارد خواهم کرد چرا که از نظر اقتصادی ما بر این کشور تسلط داریم و از آنها برتریم. ضمن آنکه چین می تواند این مشکل با کرۀ شمالی را با یک تلفن و یا یک ملاقات حل کند.» چین در حال حاضر تنها متحد سیاسی و اقتصادی کرۀ شمالی در منطقه است.

نامزد جمهوریخواه همچنین مخالفت خود را با اقدامات مسکو در شرق اوکراین اعلام کرده و تاکید کرده است در صورت راه یافتن به کاخ سفید، تلاش خواهد کرد توافق بدست آمده در کنفرانس پاریس در مورد تغییرات اقلیمی مورد بازبینی قرار گیرد. وی همچنین قول داده است ظرف دو هفتۀ آینده جزییات برنامۀ اقتصادی و سیاسی خود را معرفی کند.

هیلاری کلینتون نامزد دموکرات در واکنشی به اظهارات جدید دونالد ترامپ با بیان اینکه سیاست خارجی دونالد ترامپ هیچ معنای برای ما ندارد پیشنهاد کرده است سیاست خارجی آمریکا برای این نامزد جمهوریخواه تعریف شود. وزیر خارجۀ سابق آمریکا می گوید دونالد ترامپ شیفتگی عجیب و غریبی برای قدرتمندان خارجی مانند ولادیمیر پوتین و کیم جونگ اون دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

ترامپ: من با افتخار نلسون ماندلای عصر حاضر خواهم شد