خامنه‌ای: بعضی کشورهای منطقه به ملت‌های‌شان خیانت می‌کنند

خامنه‌ای: بعضی کشورهای منطقه به ملت‌های‌شان خیانت می‌کنند
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی ایران با انتقاد شدید از آمریکا این کشور را «طاغوت اعظم و شیطان اکبر» توصیف کرد و گفت برخی از کشورهای اسلامی با آمریکا همکاری می‌کنند که این موضوع، مشکل بزرگ دنیای اسلام است.

به گزارش وب‌سایت رهبر ایران، علی خامنه‌ای روز چهارشنبه در دیدار با «قاریان و حافظان قرآن» گفت:‌ «متاسفانه بعضی دولت‌های اسلامی به ملت‌های‌شان خیانت می‌کنند. زمینه‌ نفوذ آمریکا را فراهم می‌کنند. با طاغوت اعظم که آمریکا است همکاری می‌کنند. این گرفتاری امروز دنیای اسلام و منطقه‌ ما است. گناه بزرگی است که مرتکب می‌شوند. آنچه وظیفه‌ی همه‌ امت اسلام است، مبارزه برای روشنگری است. این روشنگری جهاد است.»

آقای خامنه‌ای با بیان اینکه امروز در دنیا برای ضربه زدن به اسلام پول‌های گزاف خرج می‌کنند افزود: قدرت‌های «طاغوتی» از اسلام و جامعه یک و نیم میلیاردی مسلمین واهمه دارند.

وی بدون نام بردن از کشور خاصی گفت: «برخی در دنیای اسلام به جای تمسک به قرآن تمسک به طاغوت می‌کنند؛ آمریکا طاغوت اعظم و شیطان اکبر است. آنها که سیاست آمریکا را در منطقه اجرا می‌کنند متمسک به طاغوتند و کفر به طاغوت ندارند.»

به نظر می‌رسد منظور رهبر جمهوری اسلامی از برخی کشورهای دنیای اسلام که با آمریکا همکاری می‌کنند، بیش از همه عربستان سعودی باشد. روابط نه چندان گرم ایران و عربستان به دنبال آغاز موج بهار عربی تیره شد، اما در پی اعدام شیخ نمر در عربستان و حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد تنش بین دو کشور بالا گرفت و عربستان روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد. ریاض و تهران در جنگ سوریه و یمن به طور غیر مسقیم در مقابل یکدیگر قرار دارند. در حالی که ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی بیش از یک سال است مناطق تحت تصرف حوثی‌ها در یمن را بمباران می‌کند، ریاض و متحدانش تهران را به حمایت از کمیته‌های انقلابی حوثی‌ها و علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن متهم می‌کنند. در جریان جنگ داخلی پنج ساله سوریه ایران از حکومت بشار اسد در حمایت می‌کند و در برابر، عربستان پشتیبان شماری از گروه‌های مخالف در سوریه است.


آقای خامنه‌ای در دیدار با قاریان قرآن گفت در دنیا برای ضربه زدن به اسلام پول‌های گزاف خرج می‌کنند.

مواضع جمهوری اسلامی در دنیا اثر گذار است

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما نباید ضعیف باشیم، باید قوی باشیم و قدرت فقط به سلاح و پول نیست، بلکه مبنای اصلی قدرت، ایمان و پایداری است.

وی ایستادگی برابر آمریکا را نقطه اصلی اقتدار ایران دانست و گفت:‌ «دشمن از اسلام مقتدر و شجاع می‌ترسد. حمله دشمن به ما از ترس است.»

آقای خامنه‌ای در ادامه افزود: «می‌دانند مواضع جمهوری اسلامی در دنیا اثر گذار است. ما با ملت‌های مسلمان صادقانه حرف می‌زنیم و عمل می‌کنیم.»

رهبر ایران در پایان با بیان اینکه نه وعده‌های دشمن ما را فریب داد نه تهدیدهای آنان ما را ترساند گفت آنان با این جنگ‌های منطقه‌ای می‌خواهند قضیه فلسطین را به فراموشی سپارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست