Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیکلاس مادورو بعد از وضعیت اضطراری، فرمان دولتی صادر کرد

نیکلاس مادورو بعد از وضعیت اضطراری، فرمان دولتی صادر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر ریاست جمهوری ونزوئلا روز دوشنبه در یک فرمان دولتی حوزه های امنیت کشور، توزیع مواد غذایی و همچنین انرژی بویژه برق را به موجب وضعیت اضطراری حاکم

آگهی

دفتر ریاست جمهوری ونزوئلا روز دوشنبه در یک فرمان دولتی حوزه های امنیت کشور، توزیع مواد غذایی و همچنین انرژی بویژه برق را به موجب وضعیت اضطراری حاکم بر این کشور تحت کنترل دولت اعلام کرد.

در پی انتشار این دستور دولتی، بسیاری از مردم برای تهیۀ مواد غذایی به فروشگاهها هجوم برده اند. رئیس جمهوری این کشور پیش از این و در ماه ژانویه نیز به مدت ۶۰ روز وضعیت فوق العاده اقتصادی در کشور اعلام کرده بود.

به دلیل عدم توانایی در پرداخت دستمزد کارکنان دولتی روزهای جمعه نیز در این کشور تعطیل اعلام شده و ساعات اداری نیز از هشت ساعت به شش ساعت کاهش یافته است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری کشور از روز جمعه سیزدهم ماه مه و در پی افزایش مخالفت ها وضعیت فوق العاده در این کشور اعلام کرده است. کمبود مواد غذایی و سوخت در این کشور در پی بحران اقتصادی حاکم طی ماههای اخیر بیش از گذشته مشهود است و گرانی نیز بر مشکلات اقتصادی افزوده است. به دلیل عدم دسترسی به مواد اولیه بسیاری از کارخانجات تولید خود را متوقف کرده و همین امر بیکار شدن تعداد زیادی را نیز در پی داشته است.

طی هفته های اخیر، مخالفان نیکلاس مادورو طوماری را با نزدیک به دو میلیون امضا به کمیتۀ ملی انتخابات ارائه دادند و در آن خواستار همه پرسی برای برکناری رئیس جمهوری این کشور شدند.

مخالفان نیکلاس مادورو می گویند اعلام وضعیت فوق العاده در کشور برای جلوگیری از برگزاری این همه پرسی است و آمریکا نیز روز دوشنبه با ابراز نگرانی از افزایش فشارها به مخالفان، از رئیس جمهوری ونزوئلا خواسته است به جای سرکوب مخالفان با آنها گفت و گو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید