Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خشم مقام های اتحادیه اروپا از اظهارات جنجالی شهردار سابق لندن

خشم مقام های اتحادیه اروپا از اظهارات جنجالی شهردار سابق لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اظهارات جنجالی بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نماینده محافظه کار پارلمان بریتانیا خشم مقام های اتحادیه اروپا را برانگیخت. شهردار سابق لندن اهداف

آگهی

اظهارات جنجالی بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نماینده محافظه کار پارلمان بریتانیا خشم مقام های اتحادیه اروپا را برانگیخت. شهردار سابق لندن اهداف اتحادیه اروپا را به اهداف هیتلر تشبیه کرده بود.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا با انتقاد از سخنان بوریس جانسون، گفت: «نمی توانم در برابر آن سکوت کنم. چنین استدلال های پوچی اگر از طرف یکی از سیاست مداران با نفوذ حزب حاکم مطرح نشده بود باید نادیده گرفته می شد. بوریس جانسون مرزهای یک بحث منطقی و معقول را شکسته و دچار فراموشی سیاسی شده است.»

این نماینده محافظه کار پارلمان بریتانیا دو روز پیش گفت بود اتحادیه اروپا و آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی هر دو قصد متحد کردن اروپا تحت قدرتی واحد را داشتند اما موفق نشدند.

حدود یک ماه مانده به برگزاری همه پرسی در زمینه ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا، بوریس جانسون بار دیگر در جمع هوادارانش گفت: «ما می توانیم کشور و دولتمان را پس بگیریم. امیدوارم همه شما در این کمپین هیجان انگیز رای بدهید. همه در ۲۳ ژوئن به آزادی، استقلال و دموکراسی رای بدهید. و شاید [فردای آن] روز ۲۴ ژوئن روز استقلال بریتانیا باشد.»

از سوی دیگر دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که خواهان ماندن کشورش در اتحادیه اروپاست، روز سه شنبه بار دیگر نسبت به تبعات اقتصادی خروج بریتانیا از این اتحادیه هشدار داد و گفت که این رویداد می تواند موجب از دست رفتن بیش از ۱۰۰ هزار فرصت شغلی شود و اقتصاد بریتانیا را بار دیگر دچار بحران کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت