Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اروپا با فیلم های بیشتر شانس خود را برای نخل طلایی افزایش داده است

اروپا با فیلم های بیشتر شانس خود را برای نخل طلایی افزایش داده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در چهارمین روز از جشنوارۀ فیلم کن فیلم هایی از فرانسه و آلمان به نمایش درآمدند. نیکل گارسیا با فیلم «سنگ های بد» در بخش مسابقۀ شصت و نهمین جشنوارۀ

آگهی

در چهارمین روز از جشنوارۀ فیلم کن فیلم هایی از فرانسه و آلمان به نمایش درآمدند.

نیکل گارسیا با فیلم «سنگ های بد» در بخش مسابقۀ شصت و نهمین جشنوارۀ کن حضور یافته است.

در این فیلم بازیگرانی نظیر ماریون کوتیار و لویی گرل به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم سنگ های بد برگرفته از رمانی به همین نام است که توسط کیلنا آگوس ایتالیایی در سال ۲۰۰۶ میلادی نوشته شده است. داستان فیلم به ماجرای یک دختر می پردازد که تلاش می کند از بندهای سنتی بگریزد و به دنبال عشق آرمانی است.

فیلم سنگ های بد که با نام اصلی «mal de pierres» اکران می شود سومین فیلم نیکل گارسیاست. وی در سال ۲۰۰۲ میلادی با فیلم رقیب و در سال ۲۰۰۶ نیز با فیلم به گفتۀ چارلی در جشنوارۀ کن حضور یافته بود اما تاکنون نتوانسته است به نخل طلایی دست یابد.

نیکل گارسیا شش بار نامزد دریافت جایز سزار در بخش های کارگردانی و بازیگری شده و در سال ۱۹۸۰ میلادی توانست سزار بهترین بازیگر را بدست بیاورد.

خبرنگار اعزامی یورونیوز به این جشنواره می گوید: «فرانسه طبق معمول بسیار خوب ظاهر شده و امسال با چهار فیلم به بخش مسابقه آمده است. در کنار آن، آنچه قابل توجه است حضور زنده و پرشور اروپا با ۱۳ فیلم از ۲۱ فیلم در بخش مسابقه است که برای نخل طلایی رقابت می کنند. فیلم هایی از آلمان، رومانی، اسپانیا و بریتانیا در این بخش حضور دارند.»

دیگر فیلمی که در چهارمین روز این جشنواره به نمایش درآمد و از شانس های نخل طلایی به حساب می آید فیلم تونی اردمن است که مارن آده آن را کارگردانی کرده است. این فیلم که سومین ساختۀ این کارگردان زن آلمانی است با نگاهی طنزآمیز به تلاش پدری برای بهبود روابط خود با دخترش پرداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد رسول‌اف برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کن شد

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم

بازگشت فرانسیس فورد کاپولا به روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن نیم قرن پس از کسب جایزه نخل طلا