جشن تولد ملکۀ بریتانیا با مشارکت هزاران نفر و نمایش های متعدد آغاز شد

جشن تولد ملکۀ بریتانیا با مشارکت هزاران نفر و نمایش های متعدد آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قلعۀ ویندسور، جاییکه ملکه الیزابت دوم آخر هفته های خود را می گذراند یکشنبه شب میزبان صدها نفر به مناسبت نودمین سالگرد تولد ملکۀ بریتانیا بود. در

آگهی

قلعۀ ویندسور، جاییکه ملکه الیزابت دوم آخر هفته های خود را می گذراند یکشنبه شب میزبان صدها نفر به مناسبت نودمین سالگرد تولد ملکۀ بریتانیا بود.

در نمایشی به همین منظور، بیش از ۱۶۰۰ نفر به همراه ۵۰۰ اسب به اجرای برنامه پرداختند. بیش از ۶۰۰۰ بلیط با قیمتی بین ۹۵ تا ۲۵۰ یورو برای شرکت در این مراسم به فروش رفته است.

امسال جشن نودسالگی ملکه الیزابت دوم به دلیل همزمانی آن با شکستن رکورد ۶۳ سالگی سلطنت در بریتانیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهروندان بریتانیا نیز طی سه روز دوازدهم تا شانزدهم مه به خیابان ها آمده و در جشن هایی به همین مناسبت شرکت کردند.

مراسم ضیافت و نمایش سلطنتی در کاخ ویندسور از تلویزیون های نصب شده در میادین و پارک ها بطور مستقیم پخش می شد.

یکی از شهروندان با خوشحالی از اینکه در این مراسم شرکت کرده است، می گوید: «من تاجگذاری او را به یاد دارم، ازدواج شاهزاده چارلز و دایانا را هم دیده ام، باعث مسرت من است که حالا به مناسبت تولد نود سالگی ملکه اینجا هستم.»

یکی دیگر از شهروندان نیز با تمجید از ملکۀ بریتانیا می گوید: «ملکه فوق العاده است و من حتما باید به اینجا می آمدم تا در این برنامه ها حضور داشته باشم. همه همدیگر را در آغوش می گیرند و این فوق العاده است. ما به این تولد مفتخریم و بهترین روز در زندگی من است.»

ملکۀ بریتانیا روز بیست و یکم آوریل ۱۹۲۶ میلادی به دنیا آمده است و به گفتۀ خبرنگار یورونیوز از لندن، قرار است طی ماههای مه و ژوئن مراسم متعددی برگزار شود.

این مراسم با یک پیک نیک بسیار بزرگ در برابر کاخ باکینگهام و جشن های خیابانی در همه جای کشور خاتمه خواهد یافت.

جشن عمومی و رسمی تولد ملکۀ بریتانیا روز یازدهم ژوئن برگزار خواهد شد که با عبور کالسکه های حامل ملکه و خانوادۀ سلطنتی در مسیر منتهی به کاخ باکینگهام همراه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟