روحانی: جهت گیری رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد

روحانی: جهت گیری رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر روز یکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵، در نشست هیات وزیران که رئیس جدید سازمان صدا و سیما نیز برای اولین بار در آن شرکت کرده بود گفت: مأموریت سازمان صدا و سیما فراهم آوردن زمینه برای حضور، مشارکت و مسئولیت‌پذیری مردم در همه امور به ویژه مسایل اقتصادی است.

روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه، رهبر جمهوری اسلامی عبدالعلی علی‌عسگری را به سمت رئیس جدید سازمان صدا و سیما منصوب کرد. محمد سرافراز رئیس قبلی این سازمان طی دوره ۱۸ ماهه‌ای که در این سمت بود با انتقادات زیادی در زمینه جهت گیری سیاسی خاص صدا و سیما و کیفیت تولیدات و مناسبات درونی این سازمان روبرو بود و سرانجام از سمت خود استعفا کرد.

رئیس جمهور ایران در نشست هیات دولت بر ضرورت اعتماد میان دولت و مردم و میان رسانه ملی و مردم تاکید کرد و گفت: رفتار و عملکرد سیاسی مردم نشان می‌دهد که به دولت اعتماد دارند و جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد.

آقای روحانی به وظایف صدا و سیما در زمینه فرهنگ نیز اشاره و تاکید کرد: در حوزه فرهنگی هم تلاش صدا و سیما باید در جهت رفع کاستی‌ها و تشویق اقدامات مثبت باشد و بجای بزرگ نمایی نگرانی‌ها، تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، جلسه روز یکشنبه هیات وزیران همچنین عبدالناصر همتی را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ایران می‌تواند با ترکیه بر سر مواضع مشترک علیه اسرائیل به توافق برسد؟

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران به ۶ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد