اعلام تمدید وضعیت فوق العاده اقتصادی در ونزوئلا

اعلام تمدید وضعیت فوق العاده اقتصادی در ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد که برای مقابله با چالشهای اقتصادی و سیاسی وضعیت فوق العاده را در این کشور تمدید می کند. در ماه

آگهی

نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد که برای مقابله با چالشهای اقتصادی و سیاسی وضعیت فوق العاده را در این کشور تمدید می کند.

در ماه ژانویه پارلمان به رهبری مخالفان دولت اعلام وضعیت فوق العاده اقتصادی را نپذیرفته بود. این در حالیست که وضعیت فوق العاده متعاقبا از سوی دیوان عالی ونزوئلا که به داشتن ارتباط نزدیک با دولت شهرت دارد پذیرفته شد.

بحران اقتصادی باعث آشفتگی اجتماعی و سیاسی در ونزوئلا شده است. در ماه آوریل گذشته، دادستان کل در گزارشی اعلام کرد به دلیل نبود نیروهای کافی پلیس در شهر، مردم برای مقابله با دزدی و جرایم دست به خشونت می زنند.

بحران انرژی نیز از دیگر معضلاتی است که ونزوئلا با آن دست و پنجه نرم می کند. به دلیل خشکسالی ناشی از پدیده ال نینو تولید برق این کشور کاهش یافته است و در بخشهای وسیعی از کشور مردم در روز با ۴ ساعت قطعی برق روبه رو هستند.

نارضایتی از وضعیت اقتصادی به اعتراضهای مردمی در برابر سیاستهای دولت دامن زده است. در روزهای گذشته مخالفان با راهپیمایی در خیابانهای کاراکاس خواهان برگزاری یک همه پرسی برای برکناری نیکلاس مادورو از رییس جمهموری شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید