تاکید میشل تمر بر احیای اقتصاد برزیل

تاکید میشل تمر بر احیای اقتصاد برزیل
نگارش از Euronews

میشل تمر روز پنجشنبه تشریفات مربوط به واگذاری قدرت برای تبدیل شدن به رئیس جمهوری موقت برزیل را پشت سر گذاشت و با معرفی کابینه خود آغاز به کار کرد. او

میشل تمر روز پنجشنبه تشریفات مربوط به واگذاری قدرت برای تبدیل شدن به رئیس جمهوری موقت برزیل را پشت سر گذاشت و با معرفی کابینه خود آغاز به کار کرد.

او که پیش از این برای مدت ۵ سال معاون رئیس جمهوری برزیل بود، در مراسم تحلیف تاکید کرد که احیای اقتصاد برزیل و افزایش اشتغال و سرمایه گذاری در این کشور از مهمترین برنامه های کاری اوست.

برزیل در حال حاضر شاهد بدترین رکود اقتصادی از دهه ۱۹۳۰ میلادی است و تورم بالا و بیکاری گسترده عموم مردم را بشدت در فشار قرار داده است.

آقای تمر در اولین سخنرانی خود به عنوان رئيس جمهوری موقت، بر ضرورت ایجاد یک دولت “نجات ملی” تاکید کرد دولتی که بتواند به بحرانهای متعدد این کشور پایان دهد.

او در اولین اقدامات به عنوان رئیس جمهوری جدید، ابتدا شمار پستهای کابینه را از ۳۱ به ۲۲ کاهش داد و سپس به کاهش سطح هزینه های عمومی و همزمان حفظ برنامه های حمایت اجتماعی از فقرا پرداخت.

با این وجود مشاهده نام او و چند تن از وزرایش در پرونده های رسوایی فساد در این کشور بویژه پرونده مربوط به شرکت نفتی پترو براس و همچنین محبوبیت پایین او در کشورش که بسیار کمتر از محبوبیت دیلما روسف، رئیس جمهوری پیشین این کشور است، نگرانی هایی درباره شیوه کشورداری او و آینده برزیل بوجود آورده است.

مطالب مرتبط