وضعیت دشوار پناهجویان در اردوگاه الینیکو در آتن

وضعیت دشوار پناهجویان در اردوگاه الینیکو در آتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الینیکو برای ساکنان آتن نامی آشناست. زمانی افتخار یونان محسوب می شد؛ ۱۲سال پیش محل برگزاری بازی های المپیک بود. حالا به یکباره به اردوگاه پناهجویانی

آگهی

الینیکو برای ساکنان آتن نامی آشناست. زمانی افتخار یونان محسوب می شد؛ ۱۲سال پیش محل برگزاری بازی های المپیک بود. حالا به یکباره به اردوگاه پناهجویانی تبدیل شده که از کشورهای بحران زده خاورمیانه و آفریقا راهی اروپا شده اند.

در پی ورود موج پناهجویان به یونان، الینیکو بعنوان اردوگاهی موقت از ماه فوریه درهای خود را به روی این آوارگان جنگ و نابسامانی گشوده است. نزدیک به ۱۲۰۰ پناهجو در این اردوگاه با کمترین امکانات اسکان یافته اند. از جمله شیما، زن جوانی که یکسال پیش کشورش افغانستان را به امید روزهای بهتر ترک کرد.

وضعیت کودکان آسیب پذیرتر از والدین شان است. در مجموع نزدیک به ۳۸ درصد پناهجویان در ارودگاه های پناهجویی در یونان کودک اند. اغلب آنها نیز از امکانات اولیه از جمله مدرسه محروم اند.

نهادهای بشردوستانه اقدامات مختلفی را برای نگهداری از کودکان انجام داده اند. ساشا مایر که در یکی از این نهادهای تحت پوشش اتحادیه اروپا فعالیت دارد در مورد شرایط دشوار این اردوگاه ها می گوید: «بچه ها در این جا در کنار دیگران در شرایط سختی بسر می برند. خانواده ها در کنار هم در چادرها زندگی می کنند و در همانجا هم می خوابند و خلوتی ندارند. در این شرایط دشوار با کمبود امکانات بهداشتی بچه ها به راحتی به بیماری مبتلا می شوند.»

اردوگاه های موقت در یونان ده ها هزار پناهجو را در خود جای داده اند. اغلب آنها نیز کمترین امکانات رفاهی برای خانواده ها و کودکان شان که خسته و سرخورده اند از سفری دور و دراز که هفته ها و ماه ها طول کشیده. برخی از آنها نزدیکان شان را در این مسیر از دست داده و در انتظار آینده ای تار و مبهم اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

شعله‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی یونان به منازل مسکونی نزدیک آتن رسید

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند