Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مناطق زاغه نشین، میزبان گردشگران المپیک برزیل

مناطق زاغه نشین، میزبان گردشگران المپیک برزیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تماشای مناظر خیره کننده در تپه های واقع در جنگلهای انبوه در برزیل یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه های گردشگران در برزیل است. شمار کسانی که تماشای این

آگهی

تماشای مناظر خیره کننده در تپه های واقع در جنگلهای انبوه در برزیل یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه های گردشگران در برزیل است. شمار کسانی که تماشای این مناظر را تجربه می کنند در تابستان امسال بیش از سالهای گذشته است. چون برزیل میزبان رقابتهای المپیک است.

از طرفی، مالکان هتلها و مسافرخانه ها در برزیل و به ویژه در ریو دو ژانیرو انتظار دارند که همه اتاقهایشان در تابستان پر از مسافر باشد. اما رقابت بر سر جذب گردشگر، مثل رقابتهای المپیک داغ است. به همین دلیل قیمت کمتر، مزیت نسبی مسافرخانه های ارزان قیمت است.

پیش بینی می شود که بیش از پانصد هزار گردشگر گردشگر خارجی در زمان برگزاری مسابقات المپیک به این منطقه سفر کنند.

مسافرخانه فاولینیا، یکی از هزار مسافرخانه ای است که در مناطق زاغه نشین ریو اقامتی ارزان را به گردشگران هدیه می کند. اداره کنندگان این مسافرخانه، به مشتریان خود یک نوید دیگر هم می دهند: تجربه ای تکرارنشدنی و ماجراجویانه از زندگی در مناطق زاغه نشین.

این مناطق حدود یک پنجم جمعیت کل ریو را در خود جای داده اند.

هزینه یک شب اقامت در یک اتاق دوتخته در مسافرخانه فاولینیا حدود ۳۰ دلار است. در حالی که کمی آن سوتر، اقامت در یک اتاف دوتخته در یک هتل سه ستاره معمولی، شبی ۲۵۰ دلار هزینه در بر دارد.

بسیاری از گردشگران همانند سابرینا که از فرانسه به ریو آمده است، یک زاویه خوب برای عکس سلفی گرفتن انتخاب می کنند، تا شاید به دوستانشان نشان بدهند که با چه دل و جراتی قدم در منطقه ای گذاشته اند که بسیاری آن را خطرناک توصیف می کنند.

او پیش از آمدن به این مسافرخانه فکر می کرد که محله آن، پر از خلافکاران مسلح به سلاح گرم است. اما حالا می گوید آن چه دیده بسیار متفاوت با تصوراتش است.

البته بدون تردید بخش قابل ملاحظه ای از ساکنان این مناطق خشونت شدید را تجربه کرده اند. منتقدان همچنین پلیس را هم مقصر می دانند. آنها می گویند نیروهای پلیس با خشونت با مظنونان برخورد می کنند. به همین دلیل دیدن صحنه های رویارویی خونین در این منطقه تبدیل به اتفاقی عادی شده است.

در سال ۲۰۰۸ میلادی، دولت منطقه ای ریو تصمیم گرفت که «آرامش» را بر این منطقه حکمفرما کند. بخشی از این برنامه اسکان دادن اعضای باندهای خلاف سازمان یافته در منطقه های بیرون مناطق نزدیک به محل برگزاری رقابتهای المپیک بود. اما اتفاقات مختلف باعث شده است که این برنامه بخوبی پیش نرود. مثلا بحران اقتصادی برزیل دولت را مجبور کرده است که بودجه ای را که به برنامه های امنیتی مربوط به این برنامه اختصاص داده بود، به طور قابل ملاحظه ای کم کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرب طبل‌ها و رقص تن‌ها در کارناوال ۲۰۲۴ ریودوژانیروی برزیل

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج