آتش سوزی ایالت آلبرتا در کانادا؛ از سرگیری مشروط فعالیت شرکتهای نفتی

آتش سوزی ایالت آلبرتا در کانادا؛ از سرگیری مشروط فعالیت شرکتهای نفتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با گسترش آتش سوزی در جنگلهای منطقه فورت مک ماری در ایالت آلبرتا در غرب کانادا، مقامات این ایالت از تعیین شروطی برای آغاز مجدد فعالیتها شرکتهای

همزمان با گسترش آتش سوزی در جنگلهای منطقه فورت مک ماری در ایالت آلبرتا در غرب کانادا، مقامات این ایالت از تعیین شروطی برای آغاز مجدد فعالیتها شرکتهای نفتی خبر دادند.

آگهی

در همین حال شرکتهای نفتی روز سه شنبه شروع به از سرگیری روند فعالیت خود در منطقه فورت مک ماری کردند. آتش سوزی در این منطقه شرکتهای نفتی را برای مدت یک هفته مجبور به توقف فعالیتهایشان کرد.

در پی گسترش آتش سوزی روز سه شنبه بیش از ۱۰ درصد دیگر از جنگلهای ایالت آلبرتا در آتش سوخت و محدوده آتش سوزی نیز به حدود ۲۲۹۰ کیلومتر مربع رسید.

از سوی دیگر جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد که قصد دارد روز جمعه برای اولین بار از مناطق آتش سوزی در ایالت آلبرتا بازدید کند. عدم سفر او به این ایالت از زمان آغاز آتش سوزی انتقادهایی را برانگیخته بود. جاستین ترودو روز سه شنبه با مقامات صلیب سرخ کانادا که در امدادرسانی به آسیب دیدگان آتش سوزی فعال هستند، دیدار کرده بود.

کیم کرانت، یکی از افرادی که مجبور به ترک خانه خود شده است، می گوید: «نخست وزیر باید اینجا باشد و از هموطنان کانادایی خود، هنگامی که ما نیازمند هستیم، حمایت کند. او برای پناهجویان سوری بیشتر و فراتر از اینها تلاش کرد. فکر می کنم که او باید برای ما نیز چنین تلاشهایی انجام دهد.»

با وجود گسترش آتش سوزی، به گفته نخست وزیر ایالت آلبرتا خسارت وارده به شهر فورت مک ماری کمتر از آن چیزی است که پیش از این تصور می شد و حدود ۹۰ درصد ساختمانهای این شهر در آتش سوزی آسیب ندیده اند. با این حال ۸۸ هزار سکنه این شهر برای چندین هفته همچنان امکان بازگشت به خانه را نخواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس مجلس عوام کانادا بابت تشویق مرد ۹۸ ساله‌ای که به نازی‌ها خدمت کرده بود عذرخواهی کرد

رئیس جمهوری اوکراین به دنبال کمک‌های بیشتر در آمریکای شمالی؛ زلنسکی از واشنگتن وارد اتاوا شد

ترامپ کانادایی‌ها در اندیشه شکست جاستین ترودو؛ آیا پولیور می‌تواند نخست وزیر بعدی کانادا شود؟