نشست در پاریس، تمدید آتش بس در حلب

نشست در پاریس، تمدید آتش بس در حلب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با تمدید آتش بس در حلب تا چهارشنبه، روز دوشنبه نشستی با حضور نمایندگان گروه موسوم به «دوستداران مردم سوریه» و رئیس کمیتۀ مذاکره کنندگان

آگهی

همزمان با تمدید آتش بس در حلب تا چهارشنبه، روز دوشنبه نشستی با حضور نمایندگان گروه موسوم به «دوستداران مردم سوریه» و رئیس کمیتۀ مذاکره کنندگان اپوزیسیون این کشور در پاریس برگزار شد.

در این نشست جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا به همراه ژان مارک آیرو، همتای فرانسوی خود از آمادگی روسیه برای همکاری به منظور جلوگیری از بمباران مناطق غیرنظامی خبر داد. وزرای خارجۀ کشورهایی نظیر عربستان سعودی، قطر و ترکیه نیز در این نشست حضور داشتند.

وزیر خارجۀ آمریکا در پاسخ به خبرنگاران در این باره گفت:«اینها همه در حال حاضر کلماتی به روی کاغذ هستند و اقدامی در این باره صورت نگرفته است اما تعهداتی است که روسیه برای محدود کردن عملیات نظامی دولت سوریه و جلوگیری از پرواز هواپیماها به روی مناطق تحت اشغال غیرنظامی و مسکونی بعهده گرفته است. این اقدام برای همکاری با فرماندهی روی زمین و تلاش برای استقرار ثبات صورت می گیرد.»

این نشست در حالی برگزار شده بود که علیرغم توافق برای تمدید آتش بس در حلب که از روز پنجشنبۀ گذشته آغاز شده، حملات جدیدی از سوی گروه های مسلح مخالف به مناطق غربی استان حلب چند کشته برجای گذاشته است. این بخش از شهر حلب در اختیار ارتش سوریه قرار دارد.

همزمان، در بمباران مناطقی از شهر ادلیب که در تصرف جبهه النصره قرار دارد، دست کم ۱۰ غیرنظامی روز دوشنبه جان باخته اند.

طبق توافق صورت گرفته، آتش بس مذکور میان دولت سوریه و گروه های مسلح مخالف دولت تا نیمه شب چهارشنبه در استان حلب تمدید شده اما به گفتۀ مقامات سوری، گروه هایی مانند جبهه النصره و داعش که مناطقی از این استان را در تصرف خود دارند شامل این آتش بس نمی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد