بزرگداشت پیروزی در جنگ جهانی دوم در میدان سرخ مسکو

بزرگداشت پیروزی در جنگ جهانی دوم در میدان سرخ مسکو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم بزرگداشت روز موسوم به «روز پیروزی»، در میدان سرخ مسکو برگزار شد. در این مراسم هزاران نفر از نیروهای ارتش در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری

آگهی

مراسم بزرگداشت روز موسوم به «روز پیروزی»، در میدان سرخ مسکو برگزار شد.

در این مراسم هزاران نفر از نیروهای ارتش در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه رژه رفتند و تازه ترین تجهیزات نظامی از جمله نفربرهای زرهی، تانکها و موشکهای ارتش روسیه به نمایش گذاشته شدند. پرواز نمایشی جنگنده های روس بر فراز میدان سرخ هم از دیگر برنامه های این مراسم بود.

روز پیروزی در روسیه، بزرگداشت پیروزی نیروهای اتحاد جماهیر شوروی علیه ارتش نازی در پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: «تاریخ به ما می گوید که صلح به اختیار خودش در جهان حاکم نمی شود. ما امروز بار دیگر با میزان گسترده ای از بی رحمی و خشونت مواجه هستیم. تروریسم تبدیل به یک تهدید جهانی شده است و ما باید آن را شکست دهیم. روسیه آماده است که در کنار کشورهای دیگر از قدرت خود استفاده کند تا سیستم امنیتی جهانی خارج از چهارچوبهای مرسوم تشکیل شود.»

آقای پوتین در شرایطی از یک اتحاد جهانی صحبت می کند که تنشها بین روسیه و ناتو بتازگی اوج گرفته است.

هفته گذشته وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در واکنش به اقدام ناتو، سه واحد نظامی جدید در مرزهای جنوبی و غربی خود مستقر می کند. ناتو در حال بررسی استقرار چهار گردان نظامی در خاک متحدان خود در اروپای شرقی و در نزدیکی مرزهای روسیه است.

پس از این که روسیه حدود دو سال قبل کریمه را ضمیمه خاک خود کرد، تنشهای نظامی بین این کشور و ناتو همزمان با تنشهای سیاسی بالا گرفت. اما مسکو و ناتو در جنگ با داعش یک هدف را دنبال می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از تمرینات آماده‌سازی در شهرهای روسیه برای رژه «روز پیروزی»

پوتین: مردم اوکراین قربانی کودتای دولتی و جاه‌طلبی رام‌نشدنی غرب شدند

پوتین با تهدید به استفاده از سلاح اتمی: بعد از ۸۰ سال دوباره مقابل تانک‌های آلمانی قرار گرفته‌ایم