Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لایحۀ اصلاحات قانون بازنشستگی در یونان اعتراض های عمومی را درپی داشته است

لایحۀ اصلاحات قانون بازنشستگی در یونان اعتراض های عمومی را درپی داشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با نشست پارلمان یونان در روز یکشنبه برای بررسی اصلاحات قانون بازنشستگی و مالیات در این کشور، تظاهرات مخالفان به رهبری اتحادیه های کارگری به

آگهی

همزمان با نشست پارلمان یونان در روز یکشنبه برای بررسی اصلاحات قانون بازنشستگی و مالیات در این کشور، تظاهرات مخالفان به رهبری اتحادیه های کارگری به خشونت با پلیس گرایید. به گفتۀ اتحادیه های کارگری یونان، در این تجمع اعتراضی که در مقابل پارلمان برگزار شد، بیش از ۱۰۰۰۰ نفر شرکت داشته اند.

اعتراض ها به لایحۀ دولت برای اصلاح قانون بازنشستگی و افزایش مالیات ها از سه روز پیش در آتن آغاز شده است.

گریگوری کالومیریس، رئیس اتحادیۀ کارکنان دولتی (اددی) در این باره به خبرنگاران گفت: «ما سازش نخواهیم کرد، ما رضایت نخواهیم داد، به عقب نخواهیم نشست، ما سیاست های آنها و اجراکنندگان این سیاست ها را سرنگون خواهیم کرد.»

در صورت تصویب این لایحه در پارلمان، مستمری بازنشستگان به موجب مطالبات وام دهندگان بین المللی به یونان از جمله صندوق بین المللی پول و اتحادیۀ اروپا کاهش می یابد و مالیات ها نیز افزایش خواهد یافت.

دولت الکسی سیپراس تلاش می کند این لایحه را پیش از نشست وزرای اقتصاد و دارایی یوروگروپ در روز دوشنبه به تصویب نمایندگان مجلس یونان برساند. در این نشست که در بروکسل برگزار می شود قرار است وزرای خارجۀ کشورهای عضو منطقۀ پولی یورو اصلاحات صورت گرفته توسط یونان را مورد ارزیابی قرار دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در برابر پارلمان یونان به خشونت کشیده شد

دو لایحه مهم اصلاحی دولت یونان برای جلب رضایت طلبکاران

اقتصاد یونان در سال ۲۰۱۶ همچنان دچار رکود خواهد بود