انتقال محمود بهشتی درحال اعتصاب غذا به بیمارستان

انتقال محمود بهشتی درحال اعتصاب غذا به بیمارستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان که مدت یک هفته است در زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده، روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه به علت وخامت وضع جسمی به بیمارستان منتقل شده است.

آگهی

این معلم و فعال صنفی که در مجموع به ۹ سال حبس محکوم شده و از شهریورماه سال گذشته در زندان است، در اعتراض به حکم خود از روز اول اردیبهشت ماه دست به اعتصاب زده و از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت وارد اعتصاب غذای خشک شده است.

بنا به گزارش ها این زندانی دچار خونریزی معده شده و خانم آدینه بیگی همسر او روز پنجشنبه در مصاحبه با سایت حقوق معلم و کارگر گفته که بیماری او به عفونت شدید و خطرناک تبدیل شده و باوجود نیاز جدی به مصرف داروهای آنتی بیوتیک قوی، به خاطر اعتصاب غذا نمی تواند دارو مصرف کند.

محمود بهشتی لنگرودی که سابقه ۲۵ ساله معلمی دارد در آغاز اعتصاب غذای خود در یادداشتی اعلام کرد که این دور از اعتصاب غذای او در اعتراض به احکام ظالمانه ای است که توسط دو قاضی دادگاه انقلاب، قاضی صلواتی و قاضی مقیسه برای او صادر شده است. او در مهر و آذر سال ۱۳۹۴ نیز در اعتراض به این احکام دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای بهشتی لنگرودی که فعالیت های صنفی خود را دلیل محکومیتش می داند، در سال ۱۳۸۹ توسط قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به چهار سال و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد. او می گوید این محکومیت ۵ ساله در دادگاهی ۵ دقیقه ای صادر شده که با احتساب ۴ سال حبس تعلیقی قبلی می شود ۹ سال. او قبل از آغاز اعتصاب غذا خواهان توقف اجرای حکم تا زمان اعاده دادرسی در یک دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سالگرد درگذشت مهسا امینی؛ اعتراضات پراکنده و تدابیر شدید امنیتی در ایران

انتشار گزارشی درباره یک «مقام اتحادیه اروپا» که بیش از ۵۰۰ روز در ایران زندانی است

وال استریت ژورنال: ایران تولید اورانیوم در سطح نزدیک به استفاده نظامی را کاهش داده است