طرح کمیسیون اروپا در زمینه سهمیه بندی پناهجویان خشم دولت مجارستان را برانگیخت

طرح کمیسیون اروپا در زمینه سهمیه بندی پناهجویان خشم دولت مجارستان را برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طرح کمیسیون اروپا مبنی بر جریمه دولت هایی که از پذیرش پناهجویان سربازمی زنند خشم دولت مجارستان را برانگیخته است. بر اساس این طرح هر یک از اعضای

آگهی

طرح کمیسیون اروپا مبنی بر جریمه دولت هایی که از پذیرش پناهجویان سربازمی زنند خشم دولت مجارستان را برانگیخته است. بر اساس این طرح هر یک از اعضای اتحادیه اروپا که سهمیه تعیین شده پناهجویان را نپذیرد، در ازای هر پناهجو باید۲۵۰هزار یورو جریمه بپردازد. تمام جریمه های پرداختی در اختیار کشورهایی همچون، ایتالیا، آلمان و یونان که بیشترین شمار پناهجویان را در یکسال اخیر پذیرفته اند، قرار می گیرد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با انتفاد از این طرح گفت: «این پیشنهاد نشان می دهد که رهبران ما در بروکسل بر برج عاج نشسته اند و از واقعیت آگاه نیستند. آنها از آنچه می گویند اطلاعی ندارند. چطور کسی می تواند چنین پیشنهادی بدهد و کشورهای اروپایی فقیرتر را تحقیر کند؟»

از سوی دیگر دولت مجارستان روز جمعه اعلام کرد که در نظر دارد تا قوانین مهاجرتی موجود را سخت تر کند. گفته شده که قرار است تمام پناهجویان غیرقانونی جمع آوری و به منطقه ای در نزدیک مرز منتقل شوند. اگر این پناهجویان با بریدن حصارها از مرز عبور نکنند در آن صورت به آن ها امکان ثبت درخواست پناهندگی داده می شود.

همزمان دیوان عالی مجارستان در زمینه برگزاری همه پرسی در مورد سهمیه بندی پناهجویان به دولت چراغ سبز نشان داده است. حال انجام این همه پرسی منوط به تصمیم رئیس جمهوری این کشور است.

آندریا هایاگوس، خبرنگار یورونیور در بوداپشت، پایتخت مجارستان گفت: «پس از تصمیم دولت، برگزاری همه پرسی به سرعت عملی خواهد شد؛ همه پرسی درباره اینکه آیا اتحادیه اروپا می تواند بدون اجازه مجارستان نظر خود را بر این کشور تحمیل کند؟ نتیجه آن تاثیری بر تصمیم اتحادیه اروپا نخواهد داشت اما می تواند برگ برنده ای باشد در دست دولت مجارستان که در گفت و گوهای بروکسل از آن استفاده کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم