کشته شدن یک زن فلسطینی بر اثر شلیک تانک های اسرائیلی به نوار غزه

کشته شدن یک زن فلسطینی بر اثر شلیک تانک های اسرائیلی به نوار غزه
نگارش از Euronews

یک زن ۵۴ ساله فلسطینی روز پنجشنبه بر اثر اصابت گلوله تانک های اسرائیلی به منزلش در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه کشته شد. ارتش اسرائیل می گوید این

یک زن ۵۴ ساله فلسطینی روز پنجشنبه بر اثر اصابت گلوله تانک های اسرائیلی به منزلش در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه کشته شد.

ارتش اسرائیل می گوید این حمله در پاسخ به حملات خمپاره ای روز های گذشته فلسطینیان و بر ضد نیروهای حماس صورت گرفته است. به گفته یک سخنگوی ارتش اسرائیل، این برای نخستین بار است که حماس پس از جنگ سال ۲۰۱۴ مستقیما به روی اسرائیل آتش می گشاید.

از سوی دیگر گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس نیز حمله نیروهای اسرائیلی به نوار غزه را محکوم و آنرا ناقض آتش بس اعلام کرده است.

اسرائیل همچنین روز پنجشنبه در دو نوبت نوار غزه را مورد حمله هوایی قرار داد و مدعی شد که در این حملات و همچنین حمله هوایی روز چهارشنبه در مجموع سیزده موضع استراتژیک حماس را هدف قرار داده است.

با بالا گرفتن دوباره تنش در مرز اسرائیل و نوار غزه، تداوم آتش بس برقرار شده در این منطقه پس از جنگ پنجاه روزه در سال ۲۰۱۴ با خطر جدی روبروست. در این جنگ بیش از دو هزار غیر نظامی فلسطینی و حدود هفتاد اسرائیلی که اغلب آنها را نظامیان تشکیل می دادند، کشته شدند.

مطالب مرتبط