Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احمد داوود اوغلو از نخست وزیری ترکیه کنار می رود

احمد داوود اوغلو از نخست وزیری ترکیه کنار می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه در یک نشست خبری اعلام کرد که برای رهبری حزب حاکم ترکیه نامزد نمی شود. حزب حاکم عدالت و توسعه قرار است روز ۲۲ ماه مه

آگهی

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه در یک نشست خبری اعلام کرد که برای رهبری حزب حاکم ترکیه نامزد نمی شود.

حزب حاکم عدالت و توسعه قرار است روز ۲۲ ماه مه نشست فوق العاده ای برای انتخاب رهبری برگزار کند. به این ترتیب دوران نخست وزیری آقای داود اوغلو حدود دو هفته دیگر به پایان می رسد.

احمد داوود اوغلو در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: «من قصد ندارم که در کنگره آتی حزب نامزد رهبری بشوم. حزب ما باید در کمال اتحاد و همبستگی این کنگره را برگزار کند. این موضوع قابل بحث نیست. چون که سرنوشت حزب عدالت فقط سرنوشت یک حزب نیست بلکه سرنوشت کل کشور ترکیه است.»

آقای داوود اوغلو در این صحبتها به طور ضمنی اشاره کرد که حاضر نیست بر سر اصول و ارزشهایش کوتاه بیاید. اما تاکید کرد که رابطه دوستانه اش با رجب طیب اردوغان را حفظ خواهد کرد.

نشست خبری روز پنجشنبه یک روز بعد از دیدار احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری قدرتمند ترکیه برگزار شد. رسانه های ترکیه دلیل این دیدار و کناره گیری آقای داوود اوغلو را بالاگرفتن اختلاف نظرها بین نفر اول و نفر دوم کشور اعلام کردند.

دولت ترکیه که خود را در مرکز چندین بحران از جمله جنگ داخلی سوریه، مساله پناهجویان، بمبگذاریهای داعش و بحران داخلی اختلاف شدید با احزاب مخالف می بیند حالا با بحران جدید رهبری هم روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب حاکم ترکیه تحت رهبری جدید چگونه خواهد بود؟

بحران سیاسی در ترکیه و نوسان شدید در بازار بورس استانبول

نخست وزیر سابق به جنگ اردوغان می‌رود؛ داووداوغلو حزب تاسیس می‌کند