Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حبس ابد برای قاتل محمد ابوخدیر در بیت المقدس؛ مرگ یک فلسطینی دیگر در کرانۀ باختری

حبس ابد برای قاتل محمد ابوخدیر در بیت المقدس؛ مرگ یک فلسطینی دیگر در کرانۀ باختری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک فلسطینی در کرانۀ باختری که با خودروی خود به سمت سربازان اسراییلی در یک ایست بازرسی یورش برده بود، هدف گلولۀ نیروهای اسراییلی قرار گرفت و کشته شد

آگهی

یک فلسطینی در کرانۀ باختری که با خودروی خود به سمت سربازان اسراییلی در یک ایست بازرسی یورش برده بود، هدف گلولۀ نیروهای اسراییلی قرار گرفت و کشته شد. در این حادثه یک سرباز اسراییلی مجروح شده بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت.

در پی مرگ این فلسطینی، جوانان منطقۀ «عین اریکه» در کرانۀ باختری به خیابان ها آمده و اقدام به پرتاب سنگ به سمت نیروهای اسراییلی کردند.

همزمان با این درگیری های جدید در کرانۀ باختری، دادگاهی در بیت المقدس یوسف هاییم بن دیوید را به اتهام قتل محمد ابوخدیر، نوجوان ۱۶ سالۀ فلسطینی به حبس ابد محکوم کرد. یک گروه شهرک نشین یهودی افراطی روز دوم ژوییۀ ۲۰۱۴ به رهبری یوسف هاییم بن دیوید، این نوجوان فلسطینی را ربوده و زنده زنده در آتش سوزاندند.

Settler convicted who burned Muhammad Abu Khudair alive https://t.co/t5xaSdwHZKpic.twitter.com/ZFwzgAWK74theIMEU</a> <a href="https://t.co/ZryqXfip2H">pic.twitter.com/ZryqXfip2H</a></p>&mdash; #GazaReports (GazaReports) 21 avril 2016

پدر خانوادۀ ابوخدیر که در زمان صدور حکم حبس ابد برای این اسراییلی افراطی در دادگاه حضور داشت، حکم حبس ابد را ناکافی دانسته و خواهان اعدام قاتل پسر خود شده است.

این گروه که به اتهام اقدام تروریستی دستگیر شده اند در جریان محاکمات، انتقام گیری از مرگ سه جوان اسراییلی را که توسط گروهی فلسطینی ربوده و به قتل رسیدند انگیزۀ قتل محمد ابوخدیر عنوان کرده اند. این دادگاه پیش از این دو نفر دیگر از همدستان یوسف هاییم بن دیوید را که در زمان ارتکاب این جنایت زیر هجده سال داشتند در روز چهارم فوریه به حبس ابد و ۲۱ سال زندان محکوم کرده است.

وکلای این سه نفر به این احکام اعتراض کرده و خواستار تجدید نظر در رای این دادگاه شده اند.

مرگ این سه اسراییلی و متعاقب آن، قتل محمد ابوخدیر جنگ یکماهه ای را در نوار غزه به دنبال داشت که منجر به کشته شدن دست کم ۱۹۰۰ نفر شد. از این میان و به گزارش سازمان ملل ۱۱۷۶ نفر غیرنظامی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟

انحلال کابینه جنگ اسرائیل؛ نتانیاهو از این پس در مورد جنگ با چه افرادی مشورت خواهد کرد؟

کشته شدن ۸ نظامی اسرائیلی در جنوب غزه؛ جنجال بر سر قانون معافیت از خدمت حریدی‌ها بالا می‌گیرد