دیدار وزیران خارجه فرانسه و آلمان در برلین و گفتگو بر سر بحران در سوریه

دیدار وزیران خارجه فرانسه و آلمان در برلین و گفتگو بر سر بحران در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه مذاکرات بین المللی بر سر بحران در سوریه، ژان مارک ارو و فرانک والتر اشتاین مایر، وزیران خارجه فرانسه و آلمان روز چهارشنبه در برلین با یکدیگر

آگهی

در ادامه مذاکرات بین المللی بر سر بحران در سوریه، ژان مارک ارو و فرانک والتر اشتاین مایر، وزیران خارجه فرانسه و آلمان روز چهارشنبه در برلین با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. آنها بر ضرورت همکاری میان نمایندگان اروپا و آمریکا، اتحادیه عرب و همینطور مخالفان اسد برای رسیدن به توافقی در زمینه از سرگیری آتش بس در حلب تاکید کردند.

وزیر خارجه فرانسه ضمن محکوم کردن حکومت بشار اسد به خاطر خشونتهای اخیر گفت: «وضعیت دردناک قربانیان و آنچه در حلب می گذرد تراژدی است. حکومت سوریه مسئول نقض آتش بس و تمام آن چه روی داده، است.» ژان مارک ارو همچنین از نمایندگان ده کشور از جمله کشورهای عربی برای شرکت در نشست روز دوشنبه در پاریس دعوت بعمل آورد.

اتحادیه عرب نیز روز چهارشنبه در نشستی اضطراری در قاهره با انتقاد از افزایش خشونت ها در حلب، حملات به غیرنظامیان سوری را بعنوان جنایت علیه بشریت محکوم کرد. در این نشست نبیل عربی، دبیر کل اتحادیه عرب خواستار محاکمه بین المللی مسئولان این خشونت ها شد و از آمریکا و روسیه خواست این خشونت ها را متوقف کنند.

در حالی که گفت و گوهای بین المللی در زمینه از سرگیری آتش بس در جریان، حلب طی روزهای اخیر شاهد شدیدترین خشونت ها بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی جامعه جهانی از تشدید درگیریها در شهر حلب و افزایش شمار قربانیان

پاریس دوربرگردان شلوغ خود را به اولین «جنگل شهری» تبدیل می‌کند

قتل ساموئل پتی؛ ۶ نوجوان در پرونده سر بریدن معلم تاریخ فرانسوی محکوم شدند