اردوگاه پناهجویان نائورو؛ یک پناهجوی دیگر خود را به آتش کشید

اردوگاه پناهجویان نائورو؛ یک پناهجوی دیگر خود را به آتش کشید
نگارش از Euronews

یک پناهجوی اهل سومالی در اردوگاه پناهجویان در جزیره نائورو واقع در اقیانوس آرام روز دوشنبه خود را به آتش کشید. مقامات استرالیایی از وخامت حال این زن

یک پناهجوی اهل سومالی در اردوگاه پناهجویان در جزیره نائورو واقع در اقیانوس آرام روز دوشنبه خود را به آتش کشید. مقامات استرالیایی از وخامت حال این زن پناهجوی ۲۱ ساله که هویتش اعلام نشده است، خبر داده اند.

هفته گذشته نیز یک پناهجوی ایرانی به نام امید که در اردوگاه پناهجویان جزیره نائورو خود را به آتش کشیده بود، بر اثر جراحات وارده در استرالیا جان باخت.

دولت استرالیا به انتقاد از وکلای پناهجویان پرداخته و آنها را به تشویق پناهجویان به آسیب رسانی به خود متهم کرده است.

پیتر داتن، وزیر مهاجرت و محافظت از مرز استرالیا می گوید: «من پیش از این مراتب استیصال و خشم خودم را نسبت به وکلا و سایر افرادی که با ساکنان مراکز رسیدگی موجود در منطقه در تماس هستند و برخی از آنها را به انجام رفتاری خاص تشویق می کنند، اعلام کرده بودم. آنها تصور می کنند با اعمال فشار بر روی دولت استرالیا شاهد تغییر در سیاست ما در زمینه حفاظت از مرزها خواهند بود.»

براساس قوانین سختگیرانه استرالیا در زمینه مهاجرت، افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به دو مرکز رسیدگی در جزایر نائورو و مانوس منتقل می شوند. اکنون ۸۵۰ پناهجو در اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس و ۵۰۰ پناهجو نیز در جزیره نائورو زندگی می کنند.

سازمان ملل متحد از سیاستهای مهاجرتی دولت استرالیا انتقاد کرده و حوادث رخ داده در اردوگاههای پناهجویان را نتیجه سیاستهای سختگیرانه استرالیا دانسته است.

مطالب مرتبط