Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر خارجه روسیه به توافق آتش بس در سوریه امیدوار است

وزیر خارجه روسیه به توافق آتش بس در سوریه امیدوار است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه مذاکرات بین المللی بر سر پایان دادن به خشونت ها در سوریه، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و سرگئی لاوروف، وزیر

آگهی

در ادامه مذاکرات بین المللی بر سر پایان دادن به خشونت ها در سوریه، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در مسکو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

وزیر خارجه روسیه امیدوار است که طی روزهای آینده توافقی در زمینه آتش بس در شهر حلب مهمترین کانون درگیری ها در سوریه حاصل شود. او گفت: «ما به پایان گفتگوها میان آمریکا و روسیه در زمینه آتش بس در حلب نزدیک می شویم و امیدوارم که خیلی زود و شاید طی ساعات آینده تصمیم نهایی اعلام شود.»

برای این منظور آنطور که وزیر خارجه روسیه گفته قرار است در روزهای آینده مرکزی برای همکاری و هماهنگی بیشتر آمریکا و روسیه در ژنو راه اندازی شود تا در صورت بروز خشونتها امکان مداخله سریع میسر گردد.

هدف دیگر نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از سفر به مسکو آماده سازی مقدمات دور بعدی مذاکرات میان دولت سوریه و مخالفان در ژنو و تحت نظارت سازمان ملل عنوان شده است. آخرین دور این مذاکرات شکست خورد. با اینحال استفان دی میستورا شکنندگی آتش بسی که دو ماه پیش برقرار شد را تهدیدی برای این مذاکرات خوانده است.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز دوشنبه نیز در ژنو با جان کری، وزیر خارجه آمریکا دیدار و درباره وضعیت سوریه گفتگو کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راکت باران بیمارستانی در حلب شماری کشته و زخمی برجای گذاشت

افزایش تلاش های دیپلماتیک برای برقراری مجدد آتش بس در سوریه

سوریه؛ ادامه بمباران شهر حلب