راکت باران بیمارستانی در حلب شماری کشته و زخمی برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
راکت باران بیمارستانی در حلب شماری کشته و زخمی برجای گذاشت

درگیری های خونین میان دولت سوریه و مخالفان مسلح در حلب همچنان ادامه دارد. در حمله گسترده به محله ای تحت کنترل دولت اسد، روز سه شنبه بیمارستانی هدف قرار گرفت. دست کم ۱۹ غیرنظامی از جمله زن و کودک جان باختند. راکت باران این محله دست کم ۸۰ زخمی برجای گذاشته که حالی برخی از آن ها وخیم گزارش شده است.

ارتش سوریه طی بیانیه ای جبهه نصرت، شاخه القاعده، احرار شام و جیش اسلام را به دست داشتن در حمله به این بیمارستان متهم کرده و هشدار داده که پاسخ مناسبی به آن خواهد داد. در مقابل اخبار تایید نشده ای حاکی از آن است که نیروهای وابسته به بشار اسد در این حمله دست داشته اند.

خشونت ها در سوریه در حالی ادامه دارد که دو ماه پیش آتش بسی به اجرا درآمد؛ آتش بسی شکننده که بارها از سوی دولت سوریه و مخالفان مسلح نقض شده است. هفته گذشته نیز بیمارستان قدس در حلب هدف حمله هوایی قرار گرفت و در جریان آن دهها تن کشته شدند.

دولت سوریه و روسیه ادعا کرده بودند که تنها مواضع داعش و جبهه نصرت، شاخۀ القاعده را در حلب هدف حملات هوایی خود قرار می دهند. حال آنکه آمریکا و مخالفان بشاراسد با رد کردن این ادعا می گویند غیرنظامیان در این شهر هدف قرار گرفته اند.

حلب در حالی طی روزهای اخیر شدیدترین خشونت ها را شاهد بوده که گفت و گوها در زمینه از سرگیری آتش بس در سوریه و اطراف شهر حلب در جریان است.