ورود نخستین کشتی تفریحی ایالات متحده به کوبا

ورود نخستین کشتی تفریحی ایالات متحده به کوبا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز دوشنبه، نخستین کشتی تفریحی ایالات متحده به بندر هاوانا در کوبا رسید و با استقبال گرم مردم این کشور روبرو شد. آمریکایی هایی که روی عرشه کشتی بودند

آگهی

روز دوشنبه، نخستین کشتی تفریحی ایالات متحده به بندر هاوانا در کوبا رسید و با استقبال گرم مردم این کشور روبرو شد. آمریکایی هایی که روی عرشه کشتی بودند برای صدها تن از شهروندان کوبایی دست تکان دادند.

یکی از حاضران می گوید: «من آمده ام چون چند نفر از اعضای خانواده ام در این کشتی هستند؛ چون می خواهم روابط کوبا و ایالات متحده همانطور که الان هست بماند؛ متحد و در صلح؛ حالا بهای این بهبودی هرچه می خواهد باشد.»

دیگری می افزاید: «امیدوارم کشتی های بیشتری در کار باشد، امیدوارم که این یکی راه بقیه را باز کند تا پیش برویم. ما کوبایی ها (از این بابت) خیلی خوشحالیم.»

قانونی که مانع از ورود بیگانگان از طریق دریا به این کشور می شد، نزدیک به یک هفته پیش از سوی مقامات محلی لغو شد. این کشتی تفریحی که گنجایش ۷۰۰ مسافر را دارد صبح امروز در هوایی آفتابی وارد خلیج هاوانا شد و اندکی بعد در کنار اسکله این شهر لنگر انداخت.

پس از بازدید باراک اوباما از کوبا، این دومین رویداد بزرگ در روابط دو کشور است که از زمان توافق تاریخی این دو در سال ۲۰۱۴روی می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعضای کنگره آمریکا به طور فراجناحی به دنبال واکنش سریع به حملات ایران به اسرائیل هستند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد