ادامه گفت و گوها بر سر احیای آتش بس در سوریه، حلب زیر حملات هوایی

ادامه گفت و گوها بر سر احیای آتش بس در سوریه، حلب زیر حملات هوایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر دو طرف درگیر، دولت سوریه و مخالفان آن در آشفتگی موجود نقش دارند و ما طی ساعات آینده بطور فشرده تلاش می کنیم تا به این خصومت ها پایان دهیم. روسیه و آمریکا به توافق رسیدند که افراد بیشتری از اینجا در

آگهی

گفت و گوها میان روسیه و ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا بر سر احیای آتش بس در سوریه و اطراف حلب در جریان است.

پیشتر استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه، از آمریکا و روسیه خواسته بود تا برای از سرگیری آتش بسی که از بیست و هفتم فوریه گذشته در بخش هایی از سوریه به اجرا درآمده بود، کاری کنند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا که برای این منظور به ژنو سفر کرده امیدوار است که طی روزهای آینده به نتایج روشن تری برسد. او گفت: «هر دو طرف درگیر، دولت سوریه و مخالفان آن در آشفتگی موجود نقش دارند و ما طی ساعات آینده بطور فشرده تلاش می کنیم تا به این خصومت ها پایان دهیم. روسیه و آمریکا به توافق رسیدند که افراد بیشتری از اینجا در ژنو هر روز ۲۴ ساعته روی این موضوع کار کنند، با هدف انجام اقدامی بهتر و موثرتر برای پایان دادن هر چه سریع تر به خصومت ها.»

گفت وگوها در ژنو در حالی ادامه دارد آتش بس شکننده طی دو ماه گذشته بارها از سوی دولت سوریه و مخالفان مسلح نقض شده است. حلب طی روزهای اخیر شدیدترین حملات را شاهد بوده و در جریان آن دست کم ۲۵۰ غیرنظامی جان باخته اند. تصاویر تکان دهنده در این ویدئو مربوط به بیمارستان قدس است که هفته گذشته هدف حمله هوایی قرار گرفت و دست کم ۵۰ تن در جریان آن کشته شدند.

دولت سوریه و روسیه ادعا کرده بودند که تنها مواضع داعش و جبهه نصرت، شاخۀ القاعده را در حلب هدف حملات هوایی خود قرار می دهند. در مقابل آمریکا و مخالفان بشاراسد با رد کردن این ادعا می گویند غیرنظامیان در این شهر هدف قرار گرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد