Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» مشخص می شود

برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» مشخص می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دومین روز از کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان» روز شنبه در شهر اشتوتگارت برگزار شد. انتظار می رود روز یکشنبه اولین برنامه مدون این حزب که گرایش راست

آگهی

دومین روز از کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان» روز شنبه در شهر اشتوتگارت برگزار شد. انتظار می رود روز یکشنبه اولین برنامه مدون این حزب که گرایش راست افراطی دارد، توسط شرکت کنندگان در کنگره آن مشخص شود.

در پیش نویس برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» بر ضدیت با اسلام تأکید شده است. در متن پیش نویس برنامه این حزب همچنین پیشنهاد خروج آلمان از حوزه پولی یورو و سازمان ناتو مطرح شده است.

در همین حال، شرکت کنندگان در کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان» روز شنبه با اتحاد حزبشان با جبهه ملی فرانسه و حزب آزادی اتریش در پارلمان اروپا مخالفت کردند.

فراوکه پتری، رهبر این حزب در جریان سخنرانی خود با اشاره به داستان معروف «لباس نو امپراتور» اثر هانس کریستیان آندرسن گفت: «ما همواره کنجکاو بودیم بدانیم چه هنگام کودک شجاعی یافت خواهد شد که افکار اکثریت خاموش را بیان کند و اعلام کند که صدراعظم برهنه است.»

همزمان با برگزاری کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان»، چندین تظاهرات بر ضد این حزب در اشتوتگارت برگزار شد. شرکت کنندگان در تظاهرات مخالفت خود را با مواضع حزب «آلترناتیو برای آلمان» اعلام کردند. پلیس آلمان در جریان یکی از تجمعات صورت گرفته حدود ۵۰۰ نفر از معترضان را برای چند ساعت بازداشت کرد.

حزب «آلترناتیو برای آلمان» که سه سال پیش پایه گذاری شد، در جریان چند انتخابات ایالتی اخیر در این کشور موفق به ورود به پارلمان سه ایالت شد.

Left-wing protesters clash with German police before right-wing AfD congress https://t.co/RhByu5zyRhpic.twitter.com/5zdaNGXjNO

— Reuters Top News (@Reuters) April 30, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از رهبران حزب حاکم آلمان خواستار نظارت بر مساجد شد

دانشجویان بریتانیایی در حمایت از فلسطینی‌های غزه و همبستگی با هم‌قطاران آمریکایی خود تجمع کردند

درگیری پلیس بریتانیا با تحصن‌کنندگان معترض به نقض حقوق پناهجویان در لندن