برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» مشخص می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» مشخص می شود

دومین روز از کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان» روز شنبه در شهر اشتوتگارت برگزار شد. انتظار می رود روز یکشنبه اولین برنامه مدون این حزب که گرایش راست افراطی دارد، توسط شرکت کنندگان در کنگره آن مشخص شود.

ما همواره کنجکاو بودیم بدانیم چه هنگام کودک شجاعی یافت خواهد شد که افکار اکثریت خاموش را بیان کند و اعلام کند که صدراعظم برهنه است

در پیش نویس برنامه حزب «آلترناتیو برای آلمان» بر ضدیت با اسلام تأکید شده است. در متن پیش نویس برنامه این حزب همچنین پیشنهاد خروج آلمان از حوزه پولی یورو و سازمان ناتو مطرح شده است.

در همین حال، شرکت کنندگان در کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان» روز شنبه با اتحاد حزبشان با جبهه ملی فرانسه و حزب آزادی اتریش در پارلمان اروپا مخالفت کردند.

فراوکه پتری، رهبر این حزب در جریان سخنرانی خود با اشاره به داستان معروف «لباس نو امپراتور» اثر هانس کریستیان آندرسن گفت: «ما همواره کنجکاو بودیم بدانیم چه هنگام کودک شجاعی یافت خواهد شد که افکار اکثریت خاموش را بیان کند و اعلام کند که صدراعظم برهنه است.»

همزمان با برگزاری کنگره حزب «آلترناتیو برای آلمان»، چندین تظاهرات بر ضد این حزب در اشتوتگارت برگزار شد. شرکت کنندگان در تظاهرات مخالفت خود را با مواضع حزب «آلترناتیو برای آلمان» اعلام کردند. پلیس آلمان در جریان یکی از تجمعات صورت گرفته حدود ۵۰۰ نفر از معترضان را برای چند ساعت بازداشت کرد.

حزب «آلترناتیو برای آلمان» که سه سال پیش پایه گذاری شد، در جریان چند انتخابات ایالتی اخیر در این کشور موفق به ورود به پارلمان سه ایالت شد.