اشغال پارلمان عراق؛ مقتدی صدر می گوید منتظر انقلاب مردم است

اشغال پارلمان عراق؛ مقتدی صدر می گوید منتظر انقلاب مردم است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران تن از حامیان متقدی صدر روحانی شیعه عراقی روز شنبه با ورود به منطقه سبز بغداد٬ پارلمان عراق را اشغال کردند. در پی این واقعه در بغداد وضعیت فوق

آگهی

هزاران تن از حامیان متقدی صدر روحانی شیعه عراقی روز شنبه با ورود به منطقه سبز بغداد٬ پارلمان عراق را اشغال کردند. در پی این واقعه در بغداد وضعیت فوق العاده اعلام شده است.

حامیان صدر هفته هاست که با راهپیمایی در خارج از منطقه سبز خواهان تصویب اصلاحات مورد نظر دولت حیدر العبادی نخست وزیر عراق هستند.

مقتدی صدر روز شنبه در واکنشی گفت: «یا آنها (سیاستمداران فاسد) کنار می روند و یا مردم بدون هیچ استثنایی دولت را ساقط خواهند کرد. من امروز به اینجا آمده ام که طرف مردم را بگیرم. من ارتباطم با سیاستمداران بجز کسانی که خواهان تغییر باشند را قطع می کنم. منتظر انقلاب مردم هستم.»

روز شنبه و در پی عدم موفقیت پارلمان برای رای گیری درباره اصلاحات اساسی در دولت٬ مخالفان که در بیرون منطقه سبز تجمع کرده بودند بدون بازرسی وارد این منطقه شدند.

حیدر العبادی در پی تغییر ترکیب کابینه عراق برای متعادل کردن سهمیه احزاب و اقوام این کشور با وارد کردن تعدادی تکنوکرات به دولت می باشد تا مبارزه با فساد جدی تر پی گرفته شود. با این حال احزاب قدرتمند سیاسی در پارلمان در برابر این تغییرات مقاومت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت فوق العاده در بغداد در پی اشغال پارلمان عراق از سوی حامیان مقتدی صدر

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد