Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نایجل فراژ: تا زمانی که بریتانیا در اتحادیه اروپاست کنترل مهاجرت غیرممکن است

نایجل فراژ: تا زمانی که بریتانیا در اتحادیه اروپاست کنترل مهاجرت غیرممکن است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این یک گذرنامه بریتانیایی است و نخستین کلمه ای که روی آن نوشته شده «اتحادیه اروپا»ست. از زمان امضای معاهده ماستریخت، ما شهروند اتحادیه اروپا هستیم. در این کارزار، ما باید به مردم نشان دهیم که عضویت ات

آگهی

مساله پناهجویان و مهاجران مدتی است به کانون بحث و نظر های مدافعان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا راه یافته است. آنها پناهجویان را تهدیدی برای کشورشان می دانند.

نایجل فراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا روز جمعه کنترل مهاجرت را برای بریتانیا تا زمانی که این کشور عضو اتحادیه اروپاست، غیرممکن خواند و بر ضرورت اطلاع رسانی مردم برای خروج از اتحادیه اروپا تاکید کرد. نایجل فراژ گفت: «این یک گذرنامه بریتانیایی است و نخستین کلمه ای که روی آن نوشته شده «اتحادیه اروپا»ست. از زمان امضای معاهده ماستریخت، ما شهروند اتحادیه اروپا هستیم. در این کارزار، ما باید به مردم نشان دهیم که عضویت اتحادیه اروپا و مهاجرت کنترل نشده مترادف اند. ما باید مردم را متوجه کنیم که موضوع این همه پرسی در اختیار گرفتن دوباره کنترل زندگی، قوانین و مرزهایمان است.»

در مقابل آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با برشمردن مزایای ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا (از جمله رونق و پیشرفت اقتصادی) خواستار ماندن این کشور در این اتحادیه شد. خانم مرکل گفت: «هر کسی درباره اتحادیه اروپا از منظر خود سخن می گوید. ما بریتانیایی از نظر اقتصادی قدرتمند و پررونق را در اتحادیه اروپا آرزو می کنیم و تصمیم واقعی به نظر شهروندان بریتانیای کبیر بستگی دارد.»

همه پرسی در بریتانیا در زمینه ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا در ۲۳ ژوئن سال جاری برگزار خواهد شد. طی دو هفته گذشته بر شمار مخالفان اتحادیه اروپا در این کشور افزوده شده است. بر اساس آخرین نظرسنجی که طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آوریل صورت گرفته ۴۲ درصد بریتانیایی ها خواهان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا و ۴۱ درصد هم خواهان ماندن در آن هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«برکسیت ضرر زیادی به اقتصاد و مردم بریتانیا می زند»

اوباما خواهان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا شد

همه پرسی در بریتانیا: ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا