Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«برکسیت ضرر زیادی به اقتصاد و مردم بریتانیا می زند»

«برکسیت ضرر زیادی به اقتصاد و مردم بریتانیا می زند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه دو ماه به برگزاری همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا باقی مانده، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نسبت به کاهش سرانۀ تولید ناخالص

آگهی

در حالیکه دو ماه به برگزاری همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا باقی مانده، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نسبت به کاهش سرانۀ تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۲۰ و از دست دادن بیش از دو هزار پوند درآمد شهروندان به طور سالانه هشدار داد.

به موجب گزارشی که این سازمان منتشر کرده بریتانیا در صورت ترک اتحادیۀ اروپا در سال ۲۰۲۰ با سه درصد تولید ناخالص داخلی کمتر در مقایسه با ادامۀ حضور در این اتحادیه مواجه خواهد بود.

آنجل گوریا، دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در نشستی در این باره گفت: «برکسیت مانند یک مالیات دارایی های شهروندان بریتانیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد اما برخلاف بخش اعظم مالیات ها، این مبلغ برای خدمات عمومی یا کاهش کسر بودجه صرف نخواهد شد، مالیات برکسیت به معنای واقعی فقط از دست دادن پول است.»

کارشناسان اقتصادی می گویند بریتانیا در صورت خروج از این اتحادیه دسترسی کمتری به بازارهای تجاری منطقه خواهد داشت. دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی و توسه که در مدرسۀ اقتصاد لندن سخن می گفت با تاکید بر این موضوع گفت: «بریتانیا در صورت ماندن در اروپا قوی تر خواهد بود همانطور که اروپا با بریتانیا به عنوان یک نیروی محرکه قوی تر می شود. برکسیت هیچ نفعی برای بریتانیا ندارد.»

تصمیم دولت بریتانیا برای اجرای همه پرسی بر سر خروج از اتحادیۀ اروپا نگرانی های زیادی را برانگیخته است. این همه پرسی قرار است روز ۲۳ ژوئن برگزار شود و شکاف عمیقی میان مخالفان و موافقان این همه پرسی در این کشور ایجاد کرده است. بر اساس نظرسنجی ها، ۴۶ درصد از مردم موافق ترک اتحادیۀ اروپا و ۵۴ درصد دیگر خواهان ماندن در این اتحادیه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد