در سراسر بلژیک قرص های یُد توزیع می شود

در سراسر بلژیک قرص های یُد توزیع می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت بلژیک در اقدامی پیشگیرانه دست به توزیع قرص های یُد بین مردم این کشور خواهد زد تا در صورت وقوع سانحه هسته ای از تاثیر تشعشعات رادیواکتیو بر روی

آگهی

دولت بلژیک در اقدامی پیشگیرانه دست به توزیع قرص های یُد بین مردم این کشور خواهد زد تا در صورت وقوع سانحه هسته ای از تاثیر تشعشعات رادیواکتیو بر روی سلامت افراد جلوگیری شود.

قرص های یُد از تاثیر مخرب تشعشعات هسته ای بر روی غده تیروئید انسان جلوگیری می کنند. قرار است جزئیات طرح جدید دولت بلژیک در سال ۲۰۱۷ مشخص شود.

مگی دوبلاک، وزیر بهداشت بلژیک می گوید: «پیش از این قرص های یُد تنها به افرادی داده می شد که در شعاع ۲۰ کیلومتری تاسیسات هسته ای بودند اما اینک ما آن را به شعاع ۱۰۰ کیلومتری گسترش دادیم و به این ترتیب در تمام کشور دست به توزیع قرص های یُد خواهیم زد.»

در بلژیک دو نیروگاه بزرگ هسته ای و دو مرکز تحقیقات هسته ای وجود دارد. ایمنی این مراکز در سالهای اخیر نه تنها در بلژیک بلکه در کشورهای همسایه این کشور نیز بحث برانگیز بوده است. اوایل هفته جاری آلمان و لوکزامبورگ خواستار توقف موقت فعالیت راکتورهای هسته ای بلژیک شده بودند.

Belgium is considering handing out iodide pills to large swaths of its population to settle nuclear fears https://t.co/m97fwvZTII

— Wall Street Journal (@WSJ) April 28, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلژیک در خطر فروپاشی؛ چرا کشور مقر اتحادیه اروپا ممکن است دیگر وجود خارجی نداشته باشد؟

جنجال ویزا برای شهردار تهران؛ وزیر خارجه بلژیک با حمایت چپ‌ها در مقام خود باقی می‌ماند

دعوت جنجالی شهردار تهران به بروکسل؛ مقام بلژیکی از سمت خود کناره‌گیری کرد