سازمان ملل متحد: شرایط شهر حلب «فاجعه بار» است

سازمان ملل متحد: شرایط شهر حلب «فاجعه بار» است
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل متحد پس از حمله هوایی مرگبار به یک بیمارستان در شهر حلب در سوریه، شرایط این شهر را «فاجعه بار» توصیف کرد. به گفته یان اگلند، رئیس کارگروه

جان غیرنظامیان زیادی در خطر است. در حال حاضر کارکنان امور بهداشتی و امدادی که مشغول فعالیت بشردوستانه هستند، بر اثر بمباران ها کشته و مجروح می شوند.

سازمان ملل متحد پس از حمله هوایی مرگبار به یک بیمارستان در شهر حلب در سوریه، شرایط این شهر را «فاجعه بار» توصیف کرد. به گفته یان اگلند، رئیس کارگروه امور بشردوستانه سازمان ملل متحد دور جدید خشونت ها در سوریه می تواند پیشرفت بدست آمده در زمینه کمک رسانی به غیرنظامیان را تحت الشعاع قرار دهد.

یان اگلند می گوید: «جان غیرنظامیان زیادی در خطر است. در حال حاضر کارکنان امور بهداشتی و امدادی که مشغول فعالیت بشردوستانه هستند، بر اثر بمباران ها کشته و مجروح می شوند. شاهرگ اصلی حیات میلیون ها نفر اکنون در خطر است.»

در همین حال ایالات متحده آمریکا ضمن محکوم کردن حمله به بیمارستان شهر حلب از روسیه خواست که از نفوذ خود برای جلوگیری از چنین حملاتی استفاده کند.

جان کیربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: «جزئیات و شرایط حمله به تدریج مشخص خواهد شد، اما به یقین این حمله دارای تمام خصوصیات حملاتی است که رژیم در گذشته بر ضد اماکن درمانی و امدادرسانان انجام داده است.»

از سوی دیگر، سازمان پزشکان بدون مرز از حمله به این بیمارستان به عنوان اقدامی «هولناک» نام برد.

سام تیلور، هماهنگ کننده ارتباطات سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: «بهترین محلی که مردم و کودکان بیمار می بایست به آن مراجعه می کردند و زنان برای زایمان باید آنجا می رفتند، دیگر وجود ندارد. سازمان های پزشکی دیگری هم در آنجا هستند اما این مرکز در تمام حلب مرجع اصلی بود. حدود ۲۵۰ هزار نفری که در آنجا گرفتار شده اند باید گزینه جایگزینی بیابند. گزینه های جایگزین به خوبی مرکزی که شب گذشته تخریب شد، نخواهند بود.»

بیمارستان بمباران شده در شهر حلب با همکاری سازمان پزشکان بدون مرز و کمیته بین المللی صلیب سرخ اداره می شد. در جریان بمباران این مرکز ۲۷ تن کشته شدند که سه تن از آنها کودک و شش نفر نیز از کارکنان بیمارستان بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان به کانون اعتراض‌های ضددولتی در سوریه تبدیل شدند

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند