Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موفقیت اقتصادی فیسبوک در سه ماهه اول سالجاری میلادی

موفقیت اقتصادی فیسبوک در سه ماهه اول سالجاری میلادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درآمد سه ماهه اخیر شرکت فیسبوک بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. کل درآمد فیسبوک به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی به ۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون دلار رسیده

آگهی

درآمد سه ماهه اخیر شرکت فیسبوک بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

کل درآمد فیسبوک به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی به ۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون دلار رسیده است. این رقم ۳ میلیارد و ۵۴۰ میلیون دلار بوده و اکنون افزایشی ۵۲ درصدی را نشان می دهد. همچنین درآمد خالص این شرکت نیز سه برابر شده و به یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون دلار رسیده است.

در همین حال ارزش سهام فیسبوک روز چهارشنبه با ۹ و پنج دهم درصد افزایش به ۱۱۸ دلار و ۳۹ سنت رسید. این رقم سه برابر ارزش سهام این شرکت در چهارسال پیش و زمانی است که برای نخستین بار در بازار عرضه شده بود.

نتایج اقتصادی به دست آمده سبب شگفتی تحلیلگرانی در ایالات متحده آمریکا شده که کسب چنین موفقیت چشمگیری را پیش بینی نمی کردند.

از سوی دیگر این شرکت اعلام کرده است که می خواهد نوعی تازه از سهام ممتاز (بدون حق رای) را به عنوان سود برای سهامداران کنونی خود در نظر بگیرد.

Users average 50 minutes per day on Facebook, Messenger and Instagram https://t.co/p29pxJINuf

— Valeria Landivar (@valerialandivar) April 28, 2016

تازه ترین پژوهش صورت گرفته نشان می دهد که تا ۳۱ مارس حدود یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون کاربر از این شبکه اجتماعی که به تازگی امکان به اشتراک گذاشتن پخش همزمان ویدیو را به امکاناتش افزوده، استفاده می کنند. پیش تر شمار کاربران این شبکه یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون بود. بر اساس این آمار تازه ۶۶ درصد کاربران به طور روزانه به فیسبوک سر می زنند.

مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک گفته است که مدیران این شرکت بر نقشه راهی تمرکز کرده اند که منجر به فراهم شدن امکان «همخوان کردن هرچیزی با هرکس در جهان» باشد.

وی سال گذشته میلادی اعلام کرد که تصمیم دارد ۹۹ درصد سهام خود را فروخته و صرف امور خیریه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظهور ربات‌های گفتگوگر در اینستاگرام و فیسبوک؛ متا استفاده از هوش مصنوعی را برای همه ممکن می‌کند

متا به زودی از پست‌های عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای تغذیه هوش مصنوعی استفاده می‌کند؛ راه حل چیست؟

سناتور آمریکایی بنیانگذار فیسبوک را مجبور به عذرخواهی از قربانیان شبکه‌های اجتماعی کرد