Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سه شنبه بزرگ دیگر در آمریکا با پیروزی کلینتون و ترامپ پایان یافت

سه شنبه بزرگ دیگر در آمریکا با پیروزی کلینتون و ترامپ پایان یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در انتخابات مقدماتی سه شنبۀ بزرگ دیگری که در آمریکا برگزار شد، دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه و هیلاری کلینتون دموکرات از رقبای خود پیشی گرفتند

آگهی

در انتخابات مقدماتی سه شنبۀ بزرگ دیگری که در آمریکا برگزار شد، دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه و هیلاری کلینتون دموکرات از رقبای خود پیشی گرفتند.

دونالد ترامپ توانست در هر پنج ایالت کانتیکت، پنسیلوانیا، دلور، مریلند و رودآیلند پیروز این مرحله از انتخابات شود. وی در برخی از این ایالت ها با بیش از ۶۰ درصد آرا از رقبای خود فاصله گرفته است.

وی پس از اعلام نتایج در سخنانی گفت: «من خودم را نامزد احتمالی [جمهوریخواهان] می دانم، راستش را بگوییم سناتور کروز و فرماندر کیسیک باید از این رقابت ها کنار بکشند.»

این دو با یکدیگر متحد شده اند که برای مقابله با دونالد ترامپ و جلوگیری از دستیابی وی به تعداد ضروری آرای نمایندگان و انجمن های درون حزبی، سیاست مشترکی را در انتخابات چند ایالت از جمله ایندیانا و اورگان اتخاذ کنند. میلیارد آمریکایی که در صدر نظرسنجی های جمهوریخواهان قرار دارد برای انتخاب شدن از سوی این حزب به عنوان نامزد نهایی نیاز دارد رای موافق ۱۲۳۷ نماینده یا انجمن درونی حزبی را کسب کند.

هیلاری کلینتون نیز در چهار ایالت از دیگر نامزد دموکرات یعنی برنی سندرز جلو افتاده و نتایج را از آن خود کرده است. وی پس از این پیروزی در خطاب به هواداران خود و نامزد سوسیالیست این رقابت ها گفت: «فرقی نمی کند من را حمایت کنید یا هوادار سناتور سندرز باشید به جای جدایی موجب اتحاد میان ما می شود.»

هیلاری کلینتون تاکنون موفق شده است آرای بیش از ۸۰ درصد از نمایندگان یا انجمن های درون حزبی را برای انتخاب شدن از سوی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به دست بیاورد و شانس وی را در برابر برنی سندرز افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود

ادامه مقاومت بایدن در برابر درخواست‌ها برای کناره‌گیری: «هفته آینده به کارزار انتخاباتی برمی‌گردم»

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»