Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

علی مطهری: احمدی‌‌نژاد قبل از هر حضور سیاسی باید به دادگاه برود

علی مطهری: احمدی‌‌نژاد قبل از هر حضور سیاسی باید به دادگاه برود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گسترش شایعه تمایل محمود احمدی نژاد به نامزد شدن برای دور آینده انتخابات ریاست جمهوری، بحث ها و اظهار نظرهای بسیاری را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دامن زده است.

به گزارش سایت انتخاب، علی مطهری نماینده کنونی مجلس که برای دور آینده نیز به عنوان نماینده تهران انتخاب شده، در مورد حضور مجدد محمود احمدی نژاد در عرصه سياسي و انتخابات رياست جمهوری گفت: «احمدی نژاد ابتدا بايد محاكمه شود، بعد به عنوان نامزد انتخابات خود را معرفی نمايد.»

پس از دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری که در آن حسن روحانی به پیروزی دست یافت، بارها در مورد تخلفات گسترده در دوران ۸ ساله احمدی نژاد از اختلاس های کلان مالی در دستگاه دولت گرفته تا واگذاری بدون رقابت پروژه های بزرگ اقتصادی به سپاه پاسداران و فساد اداری افشاگری شده و پرونده های بسیاری به جریان افتاده، اما شخص آقای احمدی نژاد در هیچ دادگاهی مورد بازخواست قرار نگرفته است. یکبار نیز که دادگاه کیفری استان تهران در آذرماه ۱۳۹۲ برای ادای توضیح در مورد چند شکایت او را فراخوانده بود، وی در دادگاه حضور نیافت.

طی ماه های اخیر، از جمله در سالگرد انقلاب و ایام نوروز، حضور محمود احمدی نژاد در برخی محافل و تجمع های سیاسی و فرهنگی، احتمال تلاش او برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری را تقویت کرد. اما برخی از منابع نزدیک به شورای نگهبان به رسانه ها گفته اند که در صورت نامزد شدن احمدی نژاد قطعا رد صلاحیت خواهد شد و خود او نیز در جریان این موضوع قرار گرفته است.

آقای مطهری که روز دوشنبه در حاشیه نشست سالانه انجمن اسلامی آرمان دانشجويان دانشگاه علم و صنعت سخن می گفت، افزود: «با توجه به عملكرد احمدی نژاد در طول رياست جمهوری اش ديگر رايی نزد مردم نخواهد داشت.» با این حال وی تاکید کرد: «ايشان ابتدا بايد در خصوص اقدامات دوران هشت ساله رياست جمهوری خود در دادگاه حضور يافته و پس از آن خود را نامزد انتخابات رياست جمهوری آينده كند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟

چرا رسانه‌های ایران از ابتدای سانحه برای بالگرد حامل رئیسی این‌ قدر اخبار ضدونقیض منتشر کردند؟

محمد مخبر؛ رئیس‌جمهور ۵۰ روز آینده ایران کیست؟ از فسادمالی در بانک پاسارگاد تا تحریم‌های بین‌المللی