حکم حبس آتنا فرقدانی به ۱۸ ماه کاهش یافت

حکم حبس آتنا فرقدانی به ۱۸ ماه کاهش یافت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم آتنا فرقدانی، کارتونیست زندانی را از ۱۲ سال و ۹ ماه به هجده ماه کاهش داد.

آگهی

محمد مقیمی، وکیل خانم فرقدانی، روز دوشنبه با انتشار این خبر در صفحه فیسبوک خود درباره جزئیات این رای نوشت: «برابر حکم دادگاه تجدیدنظر، موکلم از اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور(۷ سال و ۶ ماه حبس)، تبــرئــه و ۳ سال حبس وی نیز به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، به مدت ۴ سال تعلیق شد. همچنین، در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران نیز محکومیت ۱۸ ماه حبس موکلم در دادگاه بدوی عینا تایید شده است.»

آقای مقیمی ابراز امیدواری کرده که موکلش به زودی آزاد شود.


آتنا فرقدانی نقاش و کارتونیست فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا به دلیل کشیدن کاریکاتوری در اعتراض به طرح کنترل موالید زنان در مجلس شورای اسلامی، بازداشت شد. شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی در ماه ژوئن ۲۰۱۵ خانم فرقدانی بیست و هشت ساله را در عناوین اتهامی «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به رهبری، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس» مجرم شناخته و به ۱۲ سال و نه ماه زندان محکوم کرد.

حسیبه حاج صحراوی، معاون برنامه آفریقای شمالی و خاورمیانه سازمان عفو بین‌الملل، با انتقاد شدید از حکم دادگاه بدوی گفته بود: «آتنا فرقدانی به ویژه به خاطر نقاشی هایش به مجازاتی محکوم شده که عدالت را به سخره می گیرد. هیچکس نباید به دلیل هنر یا مبارزه صلح آمیزش به زندان بیافتد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است