سویوز ماهوارۀ جدیدی را به فضا برد

سویوز ماهوارۀ جدیدی را به فضا برد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه موشک جدید «سویوز» را دوشنبه، بیست و پنجم آوریل از پایگاه فضایی اروپایی در جزیرۀ گویان به فضا پرتاب کرد. این موشک حامل ماهواره ای به نام «دیده

روسیه موشک جدید «سویوز» را دوشنبه، بیست و پنجم آوریل از پایگاه فضایی اروپایی در جزیرۀ گویان به فضا پرتاب کرد. این موشک حامل ماهواره ای به نام «دیده بان یک بی» است که قرار است به ماهوارۀ مشابهی در مدار زمین بپیوندد و بخشی از برنامۀ سازمان فضایی اروپایی است.

آگهی

والکر لی بیگ، مدیر برنامۀ مشاهدۀ زمین این سازمان در بارۀ ماموریت این ماهواره می گوید: «نرم افزارهای بسیاری در رابطه با تغییرات جوی و حوادث طبیعی مانند رانش زمین، سیل و غیره وجود دارد. این حوادث ضرورت تشکیل سرویس های امدادرسانی از هرنوعی را یادآوری می کند. هنگامی که یک زلزله رخ می دهد می توانیم نقشۀ حرکت زمین را پیش و بعد از زلزله طراحی کنیم. ما نقشه هایی داریم که حرکت یخچال ها را نشان می دهد که می تواند برای دریانوردی خطرناک باشد. توده های نفتی که با استفاده از رادارها و تصاویر این ماهواره می توانیم مشاهده کنیم.»

روسیه و سازمان فضایی اروپا می گویند هدف اصلی از ارسال این ماهواره به مدار زمین، استفاده از داده های به دست آمده در رابطه با محیط زیست و حفظ جان انسان ها در مواجهه با حوادث طبیعی است.

«ماهوارۀ دیده بان یک آ» دو سال پیش به فضا پرتاب شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از خسارت‌های ناشی از سیل مرگبار لیبی؛ «دستکم ۳۰ هزار نفر آواره شدند»

یک هفته پس از آتش سوزی‌های هاوایی؛ جستجوها ادامه دارد و هویت بسیاری از قربانیان مشخص نیست

مرگبارترین آتش‌سوزی‌های جنگلی در تاریخ ایالات متحده؛ حریق در هاوایی به جایگاه پنجم رسید