فرانسه برنده یکی از پرسودترین قراردادهای دفاعی جهان شد

فرانسه برنده یکی از پرسودترین قراردادهای دفاعی جهان شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت فرانسوی «د س ان اس» (گروه صنعتی متخصص در انرژی و دفاع دریایی) در رقابت با آلمان و ژاپن، برنده مناقصه ساخت نسل

استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت فرانسوی «د س ان اس» (گروه صنعتی متخصص در انرژی و دفاع دریایی) در رقابت با آلمان و ژاپن، برنده مناقصه ساخت نسل جدید زیردریایی در استرالیا شده است. وزیر دفاع فرانسه از این قرارداد طولانی مدت بعنوان ازدواج فرانسه و استرالیا برای ۵۰ سال یاد کرده است.

آگهی

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا درباره این مناقصه که یکی از پرسودترین قراردادهای دفاعی جهان محسوب می شود، گفت: «این زیردریایی ها، پیچیده ترین زیردریایی ها خواهد بود که در جهان ساخته شده است و آنها اینجا در استرالیا با ایجاد شغل برای استرالیایی ها، با سبک استرالیایی و متخصصان استرالیایی ساخته خواهد شد و این پروژه امنیت آینده ما و سیاستهایی که پیش خواهیم گرفت را تضمین می کند.»

بر اساس این قرارداد فرانسه ۱۲ زیردریایی نسل جدید را در آدلاید در جنوب استرالیا تولید خواهد کرد. مبلغ این قرارداد ۴۳ میلیارد دلار (۳۴ میلیارد یورو) گزارش شده است و دولت استرالیا و فرانسه می گویند این قرارداد هزاران شغل در دو کشور ایجاد می کند.

شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی ژاپن و کاوازاکی نخستین کاندیدا برای این قرارداد بودند اما بی تجربگی در معاملات دفاع جهانی و بی میلی اولیه برای تولید زیردریایی در استرالیا باعث شکست آنها در این رقابت شد که ضربه سنگینی برای صنایع نوپای دفاعی ژاپن به حساب می آید.

استرالیا با افزایش بودجه دفاعی خود در پی حفاظت از منافع استراتژیک و تجاری خود در آسیا و اقیانوسیه است در این منطقه، ایالات متحده آمریکا و متحدانش با قدرت نوظهوری چون چین دست و پنجه نرم می کنند. وزیر دفاع استرالیا گفته است که این زیردریایی ها بخش مهمی از ظرفیت نیروهای دریایی این کشور تا ۲۰۶۰ میلادی و پس از آن خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای

عقب‌نشینی اپل مقابل فرانسوی‌ها: گوشی‌های آیفون ۱۲ در فرانسه به‌خاطر تشعشعات به روز رسانی می‌شوند

امتناع پزشک فرانسوی از معاینه زن تراجنسیتی؛ «فقط زنان واقعی را معاینه می‌کنم»