پزشکان بدون مرز به نجات پناهجویان شتافتند

پزشکان بدون مرز به نجات پناهجویان شتافتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان پزشکان بدون مرز عملیات جستجو و نجات مهاجران را در دریای مدیترانه از سرگرفت. این عملیات از ماه میلادی ژانویه متوقف شده بود و دلیل از سرگیری آن

آگهی

سازمان پزشکان بدون مرز عملیات جستجو و نجات مهاجران را در دریای مدیترانه از سرگرفت.

این عملیات از ماه میلادی ژانویه متوقف شده بود و دلیل از سرگیری آن از روز پنجشنبه ناتوانی دولت های اروپایی در نجات جان پناهجویان عنوان می شود.

سازمان بین المللی مهاجرت مرگ هزار و ۲۰۰ تن از آغاز سال جاری میلادی تاکنون را در دریای مدیترانه گزارش کرده است.

از سوی دیگر رانیا عبدالله، ملکه اردن نیز با گروهی از پناهجویان در جزیره لسبوس یونان دیدار کرد. وی توافق آنکارا و اتحادیه اروپا را برای بازگرداندن پناهجویان به ترکیه زیر سوال برد.

ملکه اردن در یک سخنرانی گفت: «مسوولیت این بحران نمی تواند بواسطه جغرافیا تعیین شود و من باور دارم که ما باید شفقت و انسانیت را از سر بگیریم زیرا در پایان، این بحرانی درباره انسان ها است و نه مرزها و موانع. این بحرانی درباره شان انسان است نه درباره توافقات.»

در همین حال اتریش روز دوشنبه اعلام کرد که مرز شرقی خود را با مجارستان به طور موقت و به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی کنترل می کند.

در پی افزایش قابل توجه شمار پناهجویان در اروپا، برخی از کشورها از جمله مجارستان، بلغارستان و اسلونی در مرزهای خود حصار کشیده و اتریش و آلمان نیز تدابیر سخت گیرانه ای را اتخاذ کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن