Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات در کاتماندو در آستانه اولین سالگرد زلزله نپال

تظاهرات در کاتماندو در آستانه اولین سالگرد زلزله نپال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه اولین سالگرد وقوع زلزله ویرانگر در نپال، بازماندگان هزاران قربانی این حادثه روز یکشنبه یاد جان باختگان را گرامی داشتند. خادگا پراساد اولی،

آگهی

در آستانه اولین سالگرد وقوع زلزله ویرانگر در نپال، بازماندگان هزاران قربانی این حادثه روز یکشنبه یاد جان باختگان را گرامی داشتند. خادگا پراساد اولی، نخست وزیر نپال نیز با نثار تاج گل در محل برجی که بر اثر زلزله فرو ریخته بود، به قربانیان این حادثه ادای احترام کرد.

سازمانهای امدادرسانی با وجود گذشت یک سال از زلزله همچنان نسبت به خطراتی که از نظر بهداشتی میلیون ها نفر از آسیب دیدگان را تهدید می کند، هشدار می دهند. به گفته این سازمانها پناهگاه های موقت اسکان آسیب دیدگان حتی از حداقل معیارهای لازم برخوردار نیستند.

از سوی دیگر گروهی از معترضان به عملکرد دولت نپال در کاتماندو، پایتخت، با پلیس درگیر شدند. تظاهرکنندگان اعتراض خود را نسبت به تاخیر در بازسازی خانه های ویران شده ابراز داشتند.

با وجود اختصاص چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار کمک های بین المللی به آسیب دیدگان زلزله نپال بخش اعظم این رقم به دلیل مشاجرات سیاسی تاکنون مصرف نشده است.

از زلزله ۷.۸ ریشتری روز ۲۵ آوریل سال ۲۰۱۵ در نپال، به عنوان مخرب ترین سانحه طبیعی در این کشور کوهستانی یاد می شود.

این زلزله باعث تخریب راه های ارتباطی و صدها روستای کوهستانی و همچنین آسیب به یک میلیون خانه شد. این حادثه ۹ هزار کشته و ۲۲ هزار زخمی بر جای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نپال یک سال بعد از دو زلزله مرگبار؛ بازسازی به کندی پیش می رود

نپال؛ شش ماه پس از زمین لرزه بازسازی به کندی انجام می گیرد

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال