نپال یک سال بعد از دو زلزله مرگبار؛ بازسازی به کندی پیش می رود

نپال یک سال بعد از دو زلزله مرگبار؛ بازسازی به کندی پیش می رود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک سال بعد از دو زلزله ویرانگر در نپال، مردم این کشور هیمالایی هنوز در تلاش برای بازسازی خانه ها، آثار تاریخی و بازگرداندن اقتصاد کشور به روال عادی

آگهی

یک سال بعد از دو زلزله ویرانگر در نپال، مردم این کشور هیمالایی هنوز در تلاش برای بازسازی خانه ها، آثار تاریخی و بازگرداندن اقتصاد کشور به روال عادی هستند. زلزله های ۷.۸ ریشتری ۲۵ آوریل و ۷.۳ درصدی ۱۲ می ۲۰۱۵ مرگبارترین فاجعه طبیعی در نزدیک به یک قرن گذشته این کشور به شمار می رود.

پوربا که خانه اش در اثر این زلزله ویران شده می گوید: «هیچ کس برای بازسازی خانه مان به ما کمک نکرده است. دولت گفته بود که ۲۰۰ هزار روپیه (۱۷۰۰ یورو) به ما می دهد اما ما مدتهاست که منتظرایم، نمی دانیم چه مشکلی پیش آمده است.»

در جریان دو زلزله سال گذشته بیش از ۹۰۰۰ کشته و ۲۲ هزار نفر زخمی شدند و حدود یک میلیون خانه آسیب دید.

سوریا از اعضای یک سازمان غیر دولتی می گوید: «من باوری به دولت ندارم زیرا از یک سال پیش اگر شما مناطق زلزله زده و مردم این مناطق را با هم مقایسه کنید می بینید که اکثر مردم بیشترین بخش سهمیه شان شامل غذا، چادر و حتی ورق روی برای ساختن سقف خانه هایشان را از سازمان های مدنی نپالی و برخی گروههای مذهبی و همچنین سازمان های بین المللی دریافت کرده اند نه از دولت.»

با وجود گذشته یک سال از زلزله های ویرانگر نپال، هنوز بسیاری در کمپ هایی همانند کمپ منطقه سولوخومبو زیر چادر زندگی می کنند.

دورگا می گوید: «وقتی بعد از زلزله وارد خانه ام شدم، دیدم عروسم زیر آوار مدفون شده و همه چیز در اطراف او فروریخته بود. نوه ام را که او هم زیر آوار بود از زیر آوار بیرون آوردم و از خانه خارج شدم. از آن روز دیگر به داخل خانه برنگشته ام.»

گردشگری کلید اصلی اقتصاد نپال است با این حال مجموعه های تاریخی و صنعت کوه پیمایی این کشور بعد از زلزله بشدت آسیب دیده است و بازسازی به کندی پیش می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نپال؛ شش ماه پس از زمین لرزه بازسازی به کندی انجام می گیرد

تایوان چگونه توانست خود را در مقابل زلزله آماده کند؟

تحولات ایران و جهان؛ جستجوها در تایوان برای نجات ده‌ها فرد گرفتار در تونل‌های کوهستانی ادامه دارد