Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرعت؛ نگاهی به مسابقات «فرمول ای»

سرعت؛ نگاهی به مسابقات «فرمول ای»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قهرمانی لوکاس دی گراسی، راننده برزیلی در رقابتهای پاریس لوکاس دی گراسی، راننده برزیلی آئودی جام قهرمانی مسابقات «فرمول ای» پاریس را بالای سر برد. در

آگهی

قهرمانی لوکاس دی گراسی، راننده برزیلی در رقابتهای پاریس

لوکاس دی گراسی، راننده برزیلی آئودی جام قهرمانی مسابقات «فرمول ای» پاریس را بالای سر برد. در این رقابتها که در مرکز شهر و در کنار برج ایفل برگزار شد، لوکاس ۳۱ ساله با ثبت زمان ۵۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه بهترین نمایش را داشت. این راننده هم اکنون با ۱۲۶ امتیاز در صدر جدول کلی مسابقات این فصل قرار دارد. ژان اریک ورگین از کشور میزبان و سباستین بوئمی از سوئیس هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

ویژگی های خودروهای برقی مسابقات «فرمول ای»

پل فیتفول، کارشناس فنی تیم «دراگون» گفت: «یک خودرو به انرژی و در نتیجه به باتری احتیاج دارد. این باتری برای شارژ شدن به یک دستگاه شارژ پرقدرت نیازمند است. باید در مدت زمان ۴۵ دقیقه باتری شارژ شود. بنابراین به یک دستگاهی با قدرت ۶۵۰ ولت نیاز داریم. باتری توسط این کابلها به موتور متصل می شود. موتور و جعبه دنده هم در یک قسمت هستند. لاستیک ها شبیه لاستیک های استانداردی هستند که در خیابان از آن استفاده می شود. برخلاف خودروهای فرمول، اندازه چرخ ها مشابه خودروهای عادی است. معمولا خودروهای مسابقه چرخ های کوچک و لاستیک های بزرگ دارند. این خودروها مانند خودروهای فرمول یک سریع نیستند. اما رانندگان مسابقات فرمول بر خلاف تصور اولیه متوجه شدند که راندن این خودروها آسان نیست و با یک چالش واقعی روبرو هستند.

رقابتی جذاب در مرکز شهر

ژروم آمبروزیو، راننده تیم «دراگون»، اظهار داشت: «درست است که سرعت خودروهای مسابقات «فرمول ای» کمی کمتر است. در حقیقت نمی توان مقایسه کرد، زیرا در اول راه هستیم. برگزاری این رقابتها در مرکز شهر و در مسافتهای ۲ و ۳ کیلومتری و در مسیرهای پر پیچ و خم موجب جذابتر شدن این مسابقات شده است. رانندگان هم بخت بیشتری برای سبقت گرفت از یکدیگر دارند.

تاثیر تماشاچی بر نتیجه با استفاده از سیستم «فن بوست»

مسئولان برگزاری برای جذب مخاطب بیشتر، سیستم «فن بوست» را طراحی کردند. بر اساس این سیستم، راننده ای که بیشترین رای را کسب می کند می تواند برای یک مدت زمان معین از موتور توربوی خود که قدرت بیشتری دارد استفاده کند.

لوئک دوال، راننده تیم «دراگون» در این زمینه بیان کرد: «باید آینده نگر باشیم. واقعا این سیستم جالب است. هواداران می توانند موجب پیروزی راننده مورد علاقه خود شوند. این اتفاق در رقابتهای پیشین که در مکزیک برگزار شد روی داد. راننده که در جایگاه دوم بود از سیستم «فن بوست» استفاده کرد و در نهایت روی سکوی نخست ایستاد. این روش باعث می شود یک همکاری و هماهنگی بین راننده و هواداران ایجاد شود.»

ورزشی نوپا و آینده دار

مسابقات «فرمول ای» در ابتدای مسیر است و دومین فصل خود را تجربه می کند. دست اندرکاران این ورزش امیدوارند روز به روز هواداران بیشتری جذب کنند.

نلسون پیکه، راننده تیم «نیکس تیو» گفت: «ورزش نوینی است که تنها یک سال و نیم از عمرش می گذرد. هر روز هم بر تعداد علاقمندان بیشتر می شود. به مرکز هر شهری که می رویم با استقبال روبرو می شویم. هدف ما هم همین است. مطمئن هستم که این ورزش جای خود را در بین جوانان، دوستداران تکنولوژی و در واقع همه افراد باز خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها