هشدار اوباما به بریتانیا نسبت به خروج از اتحادیه اروپا

هشدار اوباما به بریتانیا نسبت به خروج از اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما در جریان دیدارش از بریتانیا نسبت به خروج این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داد. رئیس جمهوری آمریکا خطاب به شهروندان بریتانیا گفت که این

آگهی

باراک اوباما در جریان دیدارش از بریتانیا نسبت به خروج این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داد.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به شهروندان بریتانیا گفت که این کشور بعنوان عضوی از اتحادیه اروپا در سطح جهانی نفوذ زیادی دارد و آمریکا بعنوان دوست نزدیک بریتانیا نسبت به جدایی این کشور از اتحادیه اروپا عمیقا احساس نگرانی می کند.

باراک اوباما در یک نشست خبری مشترک با دیوید کامرون گفت که ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا موجب تقویت روابط واشنگتن و لندن می شود. در سطح تجاری نیز ایالات متحده آمریکا اولویت را به ارتباط با اتحادیه اروپا می دهد تا توافق جداگانه با بازاری کوچک نظیر بریتانیا.

همزمان، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا با استقبال از موضع باراک اوباما گفت: «حق انتخاب حاکمیت از آن مردم بریتانیا است. اما همانطور که به انتخابمان فکر می کنیم، مسلما گوش دادن به آنچه دوستان ما می گویند اهمیت دارد؛ گوش دادن به نظرات و ایده های آنها، گوش دادن به آنچه باراک اوباما امروز درباره اش سخن گفت.»

در همین حال، برخی از سیاستمداران بریتانیایی از جمله بوریس جانسون، شهردار لندن مخالف ماندن این کشور در اتحادیه اروپا هستند. همه پرسی برای ماندن یا ترک اتحادیه اروپا تا دو ماه دیگر در این کشور برگزار می شود. افکار عمومی در این زمینه دوپاره است و موافقان و مخالفان شانه به شانه با یکدیگر رقابت می کنند.

باراک اوباما در جریان سفرش به بریتانیا که با نودمین سالگرد تولد ملکه الیزابت دوم مقارن شده با او دیداری خصوصی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت اوباما از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا

هشدار خزانه داری بریتانیا نسبت به تبعات خروج این کشور از اتحادیه اروپا

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند