Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر اطلاعات: بشار اسد پیشنهاد اقامت خانوادگی در ایران را رد کرد

وزیر اطلاعات: بشار اسد پیشنهاد اقامت خانوادگی در ایران را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش شبکه المیادین محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران گفته است که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس به بشار اسد پیشنهاد کرده بود تا به همراه خانواده اش به ایران بیاید و نیروهای تحت امرش را در جنگ با مخالفان از تهران رهبری کند. بشار اسد اما این پیشنهاد را رد کرده است.

آقای علوی درباره این پیشنهاد گفته است: رئیس‌جمهوری سوریه در پاسخ به پیشنهاد قاسم سلیمانی اظهار داشته که خانواده من با دیگر خانواده‌های سوری تفاوتی ندارد و ما در دمشق خواهیم ماند.

وزیر اطلاعات ایران درباره اینکه این پیشنهاد در چه زمانی مطرح شده، توضیحی نداده است. پیشتر، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای شمالی وزارت امور خارجه ایران هم گفته بود: «دو سال پیش [سال ۲۰۱۳] در دیداری که با بشار اسد داشتیم به او پیشنهاد شد که خانواده‌اش را به ایران بفرستد اما پاسخ او این بود که من تا آخرین لحظه در کشور هستم و همسرم مسئول رسیدگی به خانواده شهداست و از کشور خارج نمی‌شویم.»

رئيس المخابرات الإيرانية: عرضنا على #الأسد نقل أسرته إلى #طهران ورفض https://t.co/AHc7SrtFlA#Iran

— اليوم السابع (@youm7) April 23, 2016

وزیر اطلاعات ایران در مصاحبه روز شنبه خود مدعی شد که «توطئه علیه سوریه» از سال ۲۰۰۶ و از زمان حمایت دمشق از حزب‌الله لبنان در جنگ با اسرائیل آغاز شد. آقای علوی با تاکید بر ادامه حمایت تهران از متحدانش گفته است: اگر ایران به مبارزه با تروریسم در سراسر سوریه و عراق توجه نشان نمی‌داد، حالا در استان‌های غربی خود با [تروریست‌ها]‌ مواجه بود.

مقام‌های نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته و همزمان با افزایش انتقادها از نقش ایران در بحران‌های خاورمیانه، بارها حضور فعال ایران در عراق و سوریه را در راستای دفاع از منافع ملی و امنیت داخلی این کشور توصیف کرده اند.

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران، شهر رقه، پایتخت داعش در سوریه را به عنوان «یکی از مراکز اقدامات ضد ایرانی» برشمرده و گفته است که اعضای تمام گروه‌هایی که در ماه‌‌های گذشته برای انجام عملیات تروریستی به سوی ایران اعزام شده بودند، کشته یا بازداشت شده اند.

از زمان آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ ایران حامی اصلی دولت این کشور در برابر مخالفان و شورشیان است. ده‌ها تن از فرماندهان و کادرهای سپاه پاسداران ایران در جریان نبردهای سوریه جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

مسئول سیاست خارجی اروپا در گفتگو با امیرعبداللهیان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد