ماهواره «سنتینل یک - بی» به فضا پرتاب می شود

ماهواره «سنتینل یک - بی» به فضا پرتاب می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماهواره «سنتینل یک – بی» (Sentinel-1B) تا ساعاتی دیگر از پایگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه به فضا پرتاب خواهد شد. این ماهواره به ماهواره همتای خود،

آگهی

ماهواره «سنتینل یک – بی» (Sentinel-1B) تا ساعاتی دیگر از پایگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه به فضا پرتاب خواهد شد. این ماهواره به ماهواره همتای خود، «سنتینل یک – ای» (Sentinel-1A) ملحق می شود که از آوریل ۲۰۱۴ در مدار قرار گرفته است.

فولکر لیبیگ، مدیر «برنامه دیدبانی زمین» در آژانس فضایی اروپا در این باره می گوید: «این ماهواره کاربردهای زیادی دارد، مثلاً ردیابی رانش زمین، سیلابها، یا جابه جایی لایه های زیرزمینی. مورد دیگر ارائه کمکهای اضطراری است. مثلاً وقتی زمین لرزه ای اتفاق می افتد، می توانیم نقشه های لایه های زیرزمینی قبل و بعد از زمین لرزه را ترسیم کنیم. می توانیم با تهیه نقشه هایی از حرکات کوههای یخ از خطرات احتمالی آنها برای کشتی ها جلوگیری کنیم. می توانیم لکه های نفتی را ردیابی کنیم.»

تصویربرداری دائم از سطح زمین از دیگر وظایف این ماهواره دیدبانی است. دو ماهواره سنتینل در کنار هم در چارچوب برنامه اتحادیه اروپا برای دیدبانی محیط زیست زمین، موسوم به برنامه «کوپرنیک» فعالیت خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از پرتاب آزمایشی «استارشیپ»؛ موشک فضایی اسپیس‌ایکس پس از موفقیت اولیه منفجر شد

زیباتر و واضح‌تر از انتظارات؛ آژانس فضایی اروپا اولین تصاویر خیره‌کننده از جهان تاریک را منتشر کرد

سرمایه‌گذاری ناسا روی ربات‌های انسان‌نما؛ «آپولو» و «والکری» بر ماه و مریخ گام خواهند گذاشت؟