Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماهواره «سنتینل یک - بی» به فضا پرتاب می شود

ماهواره «سنتینل یک - بی» به فضا پرتاب می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماهواره «سنتینل یک – بی» (Sentinel-1B) تا ساعاتی دیگر از پایگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه به فضا پرتاب خواهد شد. این ماهواره به ماهواره همتای خود،

آگهی

ماهواره «سنتینل یک – بی» (Sentinel-1B) تا ساعاتی دیگر از پایگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه به فضا پرتاب خواهد شد. این ماهواره به ماهواره همتای خود، «سنتینل یک – ای» (Sentinel-1A) ملحق می شود که از آوریل ۲۰۱۴ در مدار قرار گرفته است.

فولکر لیبیگ، مدیر «برنامه دیدبانی زمین» در آژانس فضایی اروپا در این باره می گوید: «این ماهواره کاربردهای زیادی دارد، مثلاً ردیابی رانش زمین، سیلابها، یا جابه جایی لایه های زیرزمینی. مورد دیگر ارائه کمکهای اضطراری است. مثلاً وقتی زمین لرزه ای اتفاق می افتد، می توانیم نقشه های لایه های زیرزمینی قبل و بعد از زمین لرزه را ترسیم کنیم. می توانیم با تهیه نقشه هایی از حرکات کوههای یخ از خطرات احتمالی آنها برای کشتی ها جلوگیری کنیم. می توانیم لکه های نفتی را ردیابی کنیم.»

تصویربرداری دائم از سطح زمین از دیگر وظایف این ماهواره دیدبانی است. دو ماهواره سنتینل در کنار هم در چارچوب برنامه اتحادیه اروپا برای دیدبانی محیط زیست زمین، موسوم به برنامه «کوپرنیک» فعالیت خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا پرتاب موشک آریان ۶ برای آژانس فضایی اروپا مهم است؟

آژانس فضایی اروپا برای اولین بار خورشیدگرفتگی مصنوعی ایجاد می‌کند

دید تلسکوپ فضایی اقلیدس تار شد؛ دانشمندان اروپایی چگونه لایه یخی را ذوب می‌کنند؟