Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حسن روحانی: کرامت انسانی مقدم بر دین است

حسن روحانی: کرامت انسانی مقدم بر دین است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه، در جلسه هیات دولت طی سخنانی درباره رفتار حاکمان در برخورد با مردم از جمله گفت: « چنین نیست که هر کس یا نهاد و ارگانی بخواهد با اقداماتی به دنبال کنترل مردم باشد. آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگا‌هها نمی‌تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی‌شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی‌توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می‌تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

حسن روحانی همچنین سه شنبه شب و درپایان سفر به استان سمنان نیز در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های آنان پاسخ داد. او از جمله در پاسخ به پرسشی درباره راه اندازی گشت اخلاقی نامحسوس و واکنش دولت در برابر آن گفت: «طرحهایی در کشور اجرا می شود که بخشی از آن مربوط به دولت می شود و بخشی از طرحها نیز مربوط به دستگاه های دیگر مثل قوه قضائیه یا دیگر نیروها می باشد. دولت به وعده های خود از جمله در این زمینه پایبند است و هر جا لازم بوده برای ایجاد احساس امنیت در مردم، از توان خودش استفاده کرده است.»

روز دوشنبه سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از آغاز به کار هفت هزار نیروی نامحسوس پلیس در قالب گشت امنیت اخلاقی در سطح تهران خبر داد. او از چهار ماموریت برای این نیرو در سطح معابر اصلی و بزرگراه ها یادکرد: آلودگی صوتی، حرکات پرخطر در حوزه راهنمایی و رانندگی، مزاحمت نوامیس و همچنین کشف حجاب در خودرو.

آقای روحانی در این زمینه افزود: «اولین وظیفه ما در قبال مردم احترام به شخصیت و جایگاه و کرامت مردم است. کرامت انسانی را خدا به انسانها داده و این کرامت مقدم بر دین است. کرامت همه باید حفظ شود. ما مردم خوب و وظیفه شناسی داریم.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد نحوه عمل این نیرو گفته بود: «این ۷۰۰۰ نفر پلیس، هم آموزش‌دیده‌اند و هم ضابط قضایی هستند و توان انجام این اقدامات را دارند؛ در همین زمینه نیز احکام قضایی اخذ شده و با دادستانی تهران نیز هماهنگی به عمل آمده است.»

رییس جمهوری سه شنبه شب در گفتگو با خبرنگاران در مورد این طرح افزود: «همه ما باید در زمینه فرهنگی کار و تلاش و به گونه ای عمل کنیم که مسئله ای که از طریق فرهنگی قابل حل است از طرق دیگر حل نکنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد