اعتصاب سراسری معلمان در مجارستان

اعتصاب سراسری معلمان در مجارستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران معلم روز چهارشنبه به اعتصاب یک روزه ای در سرتاسر مجارستان دست زدند. هدف از این اعتصاب، که به درخواست اتحادیه معلمان مجارستان برگزار می شود،

آگهی

هزاران معلم روز چهارشنبه به اعتصاب یک روزه ای در سرتاسر مجارستان دست زدند. هدف از این اعتصاب، که به درخواست اتحادیه معلمان مجارستان برگزار می شود، مخالفت با اصلاحات پیشنهادی دولت در نظام آموزشی است.

یکی از معلمان به نام کاتالین تورلی به خبرنگار یورونیوز می گوید: «اگر کمیته اعتصاب معلمان بتواند در ادامه دستاوردی داشته باشد یکی دو گام به خواسته های خود نزدیکتر شده ایم، اما راه درازی تا دگرگونی کلی نظام آموزشی در پیش داریم.»

در همین حال، بسیاری از دانش آموزان نیز با معلمان خود اعلام همبستگی کرده اند. یکی از دانش آموزان می گوید: «معلمها اعتصاب کرده اند اما مجبور اند داخل مدرسه ها بمانند. به همین خاطر، ما تصمیم گرفتیم از مدرسه بیرون بیاییم و اقدامات آشکارتری برای ابراز همبستگی با آنها بکنیم.»

آندرئا هایاگوش، خبرنگار ما در بوداپست، می گوید: «همزمان با اعتصاب یک روزه کارکنان نظام آموزشی، اتحادیه های کارگری و شهروندان نیز با اقدامات کوچکتر و اعتصابات چند دقیقه ای، با معلمان ابراز همبستگی کردند.»

به گفته مسئولان اتحادیه معلمان، سیاستهای دولت برای تمرکزبخشی به نظام آموزشی به بیش انباشته شدن کلاسهای درس و بزرگ شدن بیش از اندازه بخش مدیریت مدارس منجر شده است. دولت محافظه کار ویکتور اوربان وعده داده است که بخشی از مطالبات اتحادیه معلمان را برآورده کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم