حبس سنگین برای دو تبعه روس در اوکراین

حبس سنگین برای دو تبعه روس در اوکراین
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در اوکراین یوگنی یروفی یف و الکساندر الکساندروف، دو تبعه روس را به اتهام «حمله تروریستی»، «قتل» یک سرباز اوکراینی و «عبور غیر قانونی از مرز»

آگهی

دادگاهی در اوکراین یوگنی یروفی یف و الکساندر الکساندروف، دو تبعه روس را به اتهام «حمله تروریستی»، «قتل» یک سرباز اوکراینی و «عبور غیر قانونی از مرز» به ۱۴ سال زندان محکوم کرد. آنها ۱۱ ماه پیش در حالی که به پشتیبانی از نیروهای طرفدار دولت مسکو در منطقه لوهانسک در شرق اوکراین مبارزه می کردند، دستگیر شدند. آنها ابتدا اقرار کردند که سرباز ارتش روسیه هستند، اما بعدها گفتند که این اعتراف به زور از آنها گرفته شده است.

یکی از وکلای محکومان می گوید: «حکم صادر شده اما هنوز به من ابلاغ نشده است. بدتر از همه آن که موکل من هم هنوز نسخه ترجمه شده حکم را دریافت نکرده است. بعد از آن که متن حکم را دریافت کردیم و جوانب را سنجیدیم، خواهیم دید که آیا امکان تجدید نظرخواهی هست یا نه.»

در عین حال دادستان اوکراین می گوید که به نظر او دستگاه قضایی اوکراین کار خود را به خوبی انجام داده است. اتهام اصلی دو تبعه روس قتل یک سرباز اوکراینی و عبور غیر قانونی از مرز اعلام شده است.

گفته می شود که شاید نادیا ساوچنکو، خلبان اوکراینی که به اتهام کشتن یک خبرنگار روس به ۲۲ زندان در مسکو محکوم شده، با محکومان روسی در کی یف مبادله شود.

نادیا درمانسکا، خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «حتی اگر اوکراین و روسیه این تبادل را قبول کنند، این کار بلافاصله انجام نخواهد شد بلکه ابتدا باید حکم دادگاه کی یف اجرا شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استولتنبرگ در کی‌یف: اوکراین بیش از همیشه به ناتو نزدیک است

مسکو: اوکراین با کمک و هماهنگی واشنگتن و لندن به کریمه حمله موشکی کرد

حمله ۳۸ «پهپاد انتحاری شاهد» به اوکراین؛ کی‌یف: ۲۶ پهپاد را سرنگون کردیم