Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نجات دهها مهاجر در سواحل ایتالیا و احتمال مرگ صدها مهاجر دیگر

نجات دهها مهاجر در سواحل ایتالیا و احتمال مرگ صدها مهاجر دیگر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مأموران گارد ساحلی ایتالیا، شامگاه یکشنبه دهها مهاجر غیرقانونی گرفتار در یک کشتی در حال غرق شدن را نجات داده اند. به گفته سخنگوی گارد ساحلی این کشور،

آگهی

مأموران گارد ساحلی ایتالیا، شامگاه یکشنبه دهها مهاجر غیرقانونی گرفتار در یک کشتی در حال غرق شدن را نجات داده اند. به گفته سخنگوی گارد ساحلی این کشور، در جریان این عملیات ۱۰۸ مهاجر نجات یافته و جسد شش نفر نیز پیدا شده است.

در همین حال، سرجو ماتارللا، رئیس جهموری ایتالیا با اشاره به سالگرد فاجعه غرق شدن صدها مهاجر در دریای مدیترانه، گفت: «ما واقعاً باید چاره اندیشی کنیم، به ویژه که امروز با فاجعه دیگری مواجه شده ایم و به نظر می رسد چند صد مهاجر دیگر در دریای مدیترانه غرق شده اند، آن هم در سالگرد غرق شدن کشتی مهاجران که سال گذشته جان ۸۰۰ نفر را گرفت.»

اخبار مربوط به غرق شدن چند صد مهاجر دیگر هنوز به تأیید رسمی نرسیده است. این در حالی است که برخی رسانه ها از غرق شدن ۴۰۰ مهاجر بر اثر واژگون شدن کشتی شان در نزدیکی سواحل مصر خبر داده اند.

یک سال پیش، دقیقاً در چنین روزی، ۱۸ آوریل، ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی که با کشتی ماهیگیری از سواحل لیبی عازم ایتالیا شده بودند بر اثر برخورد با کشتی دیگری غرق شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش تنش در ایدومنی با بسته شدن مرز مقدونیه

کاهش ورود پناهجویان به آلمان و افزایش متقاضیان پناهندگی

بازار داغ قاچاق انسان، تصویری هولناک از بحران پناهجویان